REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Chrońmy dzieci przed toksycznym ołowiem w farbie

Chrońmy dzieci przed toksycznym ołowiem w farbie

-

fot.FreeImages.com
fot.FreeImages.com

Nie tylko skażona ołowiem woda może zagrażać zdrowiu dzieci. Również farba, zawierająca ten ciężki metal, którą pomalowane są mieszkania w Chicago i na przedmieściach. Statystyki są alarmujące.

REKLAMA

Jak informuje gazeta “Chicago Tribune”, Illinois znajduje się wśród stanów o największej liczbie dzieci testujących pozytywnie na obecność ołowiu. W 2014 r. w Illinois ołów wykryto podczas rutynowego badania krwi u 270 tys. dzieci.

W całym powiecie Cook pozytywne wyniki testu na ołów uzyskało 4564 dzieci. Służba zdrowia ostrzega, że to może być tylko wierzchołek lodowej góry, ponieważ badaniami objęto tylko część dzieci.

Eksperci wyjaśniają, że większość domów w Chicago i na przedmieściach została zbudowana przed 1978 r., w którym  zabroniono używania farb zawierających ołów. Szacuje się, że aż 41 proc. budynków w Chicago  i poza miastem w powiecie Cook zawiera niebezpieczny metal.

Ołów kumulujący się w organizmie jest najbardziej niebezpieczny dla dzieci. M. in. hamuje rozwój neurobehawioralny i powoduje zaburzenia mowy.

(ao)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks