REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Chronione pasy dla rowerzystów wzdłuż Milwaukee Ave.

Chronione pasy dla rowerzystów wzdłuż Milwaukee Ave.

-

Nowe chronione pasy dla rowerzystów powstaną na odcinku Milwaukee Ave. w okolicy Logan Square. Ruch rowerowy w tym rejonie wzmógł się w ostatnim czasie, a wraz z nim zwiększyła się także liczba wypadków z udziałem rowerzystów.

Chicagowski Departament Transportu w połowie września rozpoczął prace nad nowymi, chronionymi pasami wzdłuż Milwaukee Ave. między ulicami Western a California. Od ruchu samochodowego rowerzystów mają oddzielać słupki i krawężniki. Około stu miejsc parkingowych przy Milwaukee Ave. zostanie przeniesionych na okoliczne ulice Fullerton, California i Armitage.

REKLAMA

Projekt jest częścią większego programu, mającego na celu podniesienie bezpieczeństwa na obszarach z największą liczbą wypadków, do których należy Milwaukee Ave. W ciągu pięciu lat na wspomnianym odcinku zanotowano 446 wypadków, z czego dwie trzecie z udziałem pieszych lub rowerzystów.

Według Departamentu Transportu ruch rowerowy wzdłuż Milwaukee Ave. zwiększył się trzykrotnie w porównaniu z pozostałą częścią miasta. Jednak dzielenie ruchliwej ulicy przez rowerzystów i kierowców od zawsze stanowiło problem. W zeszłym roku zredukowano dozwoloną w okolicy prędkość z 30 do 20 mil na godzinę. Według Departamentu Transportu, zbyt wiele osób znacznie ją przekraczało.

Wzdłuż odcinka nowych pasów zainstalowanych zostanie również 35 nowych stojaków na rowery. Zakończenie prac przewidziano na koniec września.

(jm)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks