REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoChristian Kulas z Kenilworth aresztowany w związku ze szturmem na Kapitol

Christian Kulas z Kenilworth aresztowany w związku ze szturmem na Kapitol

-

24-letni Christian Kulas z Kenilworth, syn polskiej imigrantki i byłej Miss Polonii, został aresztowany we wtorek w związku ze szturmem na Kapitol 6 stycznia 2021 roku  informują władze federalne.

Christian Kulas, syn polskiej imigrantki i byłej Miss Polonii Yoanny Kulas oraz Marka Kulasa, właściciela firmy Kulas Maids, został aresztowany we wtorek, 8 czerwca, tuż po godzinie 6:00 am i oskarżony o nielegalne wtargnięcie na teren Kapitolu Stanów Zjednoczonych oraz zakłócanie porządku – informują władze federalne. Wykroczenia te są zagrożone karą do 1 roku więzienia lub nadzorem kuratora sądowego.

REKLAMA

Kulas został zwolniony we wtorek na warunkach ustalonych przez sąd. Jego matka zobowiązała się do dopilnowania, żeby mężczyzna stawiał się na wszystkie kolejne rozprawy, a ojciec do usunięcia z posesji dwóch sztuk broni. Kulas będzie mieszkał w luksusowym domu swoich rodziców w Kenilworth.

FBI rozpoczęło dochodzenie w sprawie udziału Kulasa w szturmie na Kapitol po anonimowych donosach na temat filmów, które sam Kulas zamieścił w tzw. „stories” na Instagramie. Choć konto było anonimowe, to zarejestrowane na adres e-mail Christiana Kulasa, opatrzone zdjęciem mężczyzny, a jego tożsamość potwierdził kolega ze szkoły – informator FBI, a później również matka Christiana, Yoanna – informują władze federalne. 

Na filmach zamieszczonych w mediach społecznościowych Christian Kulas pokazywał tłumy na wiecu zorganizowanym przez Donalda Trumpa, spiewające „Block the steal”, a także ludzi wchodzących na schody Kapitolu po przemówieniu prezydenta i wnętrze Kapitolu. W jednym z fragmentów uchwycił również siebie w kampanijnej czapce z daszkiem Donalda Trumpa z napisem „Keep America Great”. Christian Kulas pojawia się również na filmie innej osoby szturmującej Kapitol, co pomogło FBI w ustaleniu jego tożsamości i potwierdzeniu obecności w Waszyngtonie tego dnia. Wszystkie najważniejsze fragmenty filmów Christiana Kulasa są w posiadaniu FBI i zostały zamieszczone w zawiadomieniu o przestępstwie, które sporządził agent specjalny FBI Jacob A. Schaefer – informują władze federalne..

W związku ze szturmem na Kapitol i brutalnymi atakami na służby ochraniające budynek aresztowano ponad 465 osób w całym kraju, a dochodzenie jest jednym z największych w historii USA. Christian Kulas jest 9. osobą z Illinois aresztowaną w związku z tą sprawą.

Do tematu powrócimy w weekendowym wydaniu „Dziennika Związkowego”.

Katarzyna Korza
[email protected]

REKLAMA

2122096978 views

REKLAMA

REKLAMA

2122096995 views

REKLAMA

REKLAMA

2123893315 views

REKLAMA

2122097005 views

REKLAMA

2122097012 views

REKLAMA

2122097016 views