REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoChicagowskie restauracje deklarują status „lokali azylowych”

Chicagowskie restauracje deklarują status „lokali azylowych”

-

fot.neshom/pixabay.com
fot.neshom/pixabay.com

W odpowiedzi na nowy ogólnokrajowy ruch niektóre chicagowskie restauracje ogłosiły status „lokalu azylowego”.

Lokale te zadeklarowały przestrzeganie przepisów antydyskryminacyjnych, wystawienie w oknach szyldów informujących o swoim statusie „lokalu azylowego”, a także przeszkolenie personelu w zakresie jego praw; na przykład jak poprosić agenta federalnego o odpowiednie dokumenty w przypadku obławy. Niektóre punkty gastronomiczne przygotowują również dla klientów oraz pracowników specjalne formułki odpowiedzi na wypadek incydentów dyskryminacji oraz instrukcje, jak je zgłosić.

REKLAMA

Ruch jest zjawiskiem nowym, luźno zdefiniowanym i w dużym stopniu ma znaczenie symboliczne. Restauracje są prywatnymi przedsiębiorstwami podlegającymi przepisom dotyczącym miejsc pracy, a status azylowy nie uniemożliwi agentom federalnym aresztowania pracowników nieposiadających pozwolenia na pracę.

Organizatorzy twierdzą jednak, że to ich odpowiedź na niepewność wywołaną decyzjami nowego prezydenta o wzmożeniu deportacji i budowie muru wzdłuż granicy amerykańsko-meksykańskiej. Dodają, że branża gastronomiczna ucierpi najbardziej, gdyż w dużym stopniu polega na sile roboczej imigrantów.

Do ruchu przyłączyły się restauracje w Nowym Jorku, Minneapolis, Detroit, Bostonie, Oakland w stanie Kalifornia oraz w Ann Arbor w Michigan.

W branży gastronomicznej pracuje około 12 milionów osób. W Chicago i Nowym Jorku imigranci stanowią ok. 70 proc. pracowników restauracji. Według Restaurant Opportunities Centers United około 1,3 miliona z nich pracuje w gastronomii bez pozwolenia na pracę.

(jm)

REKLAMA

2097851951 views

REKLAMA

REKLAMA

2097852184 views

REKLAMA

REKLAMA

2099648576 views

REKLAMA

2097852327 views

REKLAMA

2097852428 views

Szał autoportretów

Epidemia tajności

Śmierć dyktatora

Porwana na statku

REKLAMA

2097852538 views