REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Chicagowskie muzeum nauki zmienia nazwę

Chicagowskie muzeum nauki zmienia nazwę

-

Popularne chicagowskie muzeum nauki i techniki zmieni swoją nazwę, by uhonorować darczyńcę, który ofiarował największą w historii donację na rzecz placówki.

Po przekazaniu przez Kena Griffina, chicagowskiego miliardera i najbogatszego człowieka w Illinois, 125 milionów dolarów chicagowskiemu muzeum nauki, władze placówki postanowiły, że dodadzą nazwisko hojnego darczyńcy do swojej nazwy. Tym samym słynne chicagowskie muzeum nazywać się będzie Kenneth C. Griffin Museum of Science and Industry.

REKLAMA

Datek jest najwyższą darowizną w historii muzeum. Władze placówki zapewniają, że zostanie on przeznaczony na „zabezpieczenie długoterminowej przyszłości muzeum” oraz plany budowy Pixel Studio.

50-letni Griffin jest założycielem i szefem firmy zarządzania i inwestycji funduszy hedgingowych. Od kilku lat w klasyfikacji magazynu „Forbes” jest najbogatszym człowiekiem w Illinois i jednym z najbogatszych w Stanach Zjednoczonych. Jego aktywa szacowane są obecnie na 12,5 mld dolarów. Sam Griffin nazwał chicagowskie muzeum „jedną z najważniejszych instytucji naukowych na świecie”.
(jm)

fot.Kasumi Chow/Museum of Science and Industry/Facebook

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

śp. Halina Nowak

śp. Cecylia Rożnowska

śp. Tadeusz M. Kreczko

śp. Maria Cholewa

śp. Janina Kuczyński

REKLAMA

REKLAMA