REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Chicagowskie festiwale muzyczne… w internecie

Chicagowskie festiwale muzyczne… w internecie

-


Choć chicagowskie letnie serie koncertów zostały odwołane, miasto chce zapewnić mieszkańcom choć namiastkę popularnych festiwali w formie wirtualnej.

Departament ds. Kulturalnych i Wydarzeń Specjalnych (Department of Cultural Affairs and Special Events) ogłosił serię koncertów pod hasłem Millennium Park at Home. Wydarzenia muzyczne będą odbywać się na kanale Youtube oraz Facebooku departamentu.

REKLAMA

Pierwsze koncerty odbyły się w piątek i sobotę i były częścią odwołanego 5. Chicagowskiego Festiwalu i Konferencji Muzyki House, które miał odbywać się w dniach 21-24 maja.

W kolejny weekend 29 i 30 maja transmitowana będzie muzyka gospel, w ramach rekompensaty za odwołany 35. Chicagowski Festiwal Muzyki Gospel (27-30 maja), a od 5 do 7 czerwca wielbiciele muzyki będą mogli posłuchać bluesa, który grany byłby podczas odwołanego 37. Chicagowskiego Festiwalu Bluesa.

W związku z kryzysem spowodowanym pandemią obchodzony Rok Muzyki Chicagowskiej został przedłużony do 2021 r.

Wcześniej burmistrz Lori Lightfoot powiedziała w oświadczeniu, że choć decyzje o odwołaniu powyższych festiwali były trudne, to jednak były konieczne dla zapewnienia bezpieczeństwa i zdrowia mieszkańców oraz odwiedzających. Obiecała, że w przyszłym roku Wietrzne Miasto będzie świętować sezon festiwalowy ,,jakiego Chicago nigdy nie zapomni”.

(jm)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks