0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoChicagowskie baseny otwarte od piątku, lecz kryte baseny zamknięte na lato (PODCAST)

Chicagowskie baseny otwarte od piątku, lecz kryte baseny zamknięte na lato (PODCAST)

-

Chicagowskie baseny na świeżym powietrzu będą otwarte od piątku, lecz kryte baseny miejskie w środę zostały zamknięte na lato, między innymi w związku z brakiem ratowników.

Z Joanną Marszałek rozmawia Joanna Trzos.  Podcast “Dziennika Związkowego”powstaje we współpracy z radiem WPNA 103.1 FM

REKLAMA

Otwarte baseny i wodotryski w chicagowskich parkach od piątku 25 czerwca wznawiają działalność po przerwie spowodowanej pandemią. Na kąpieliskach będą jednak obowiązywać restrykcje.

Według strony internetowej chicagowskiego dystryktu parków, baseny będą otwarte tylko od poniedziałku do piątku z 50-procentową przepustowością lub limitem 100 osób. Wstęp na baseny będzie na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”. Poza wodą na terenie basenu obowiązują maski i dystansowanie społeczne.

Chicagowskie baseny na świeżym powietrzu były zamknięte przez cały ubiegłoroczny sezon z powodu pandemii koronawirusa.

Jednocześnie w środę poinformowano, że aby umożliwić otwarcie basenów na świeżym powietrzu, konieczne jest zamknięcie miejskich basenów krytych, które były już otwarte, choć z restrykcjami.

Jednym z powodów zamknięcia krytych basenów jest brak personelu. Zarząd parków przedłużył termin przyjmowania podań o pracę dla ratowników. Poszukiwani są kandydaci posiadający certyfikat dystryktu parków lub Amerykańskiego Czerwonego Krzyża. Stawka dla ratowników zaczyna się od 15,57 dol./godzinę. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej parków.

Tradycyjnie chicagowskie baseny na świeżym powietrzu będą otwarte do weekendu Święta Pracy, 6 września.

Chicago ma 49 otwartych i 28 krytych basenów. Ich pełną listę, wraz z godzinami otwarcia, można znaleźć na stronie chicagoparkdistrict.com.

Systematycznie uruchamiane będą też poidełka zarówno w parkach, jak i wzdłuż wybrzeża jeziora Michigan. Według zarządu parków, proces włączania ich może potrwać kilka tygodni.

(jm)

REKLAMA

2121798210 views

REKLAMA

REKLAMA

2121798230 views

REKLAMA

REKLAMA

2123594550 views

REKLAMA

2121798241 views

REKLAMA

2121798250 views

REKLAMA

2121798254 views