REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoChicagowski Rogers Park i Naperville wśród najlepszych miejsc do życia w USA 

Chicagowski Rogers Park i Naperville wśród najlepszych miejsc do życia w USA 

-

Rogers Park, dzielnica Chicago i jego zachodnie przedmieście, Naperville, uplasowały się wysoko w rankingu najlepszych miejsc do życia w Stanach Zjednoczonych w latach 2022-2023.

Na internetowej stronie magazynu Money opublikowano listę pięćdziesięciu najbardziej sprzyjających miast do życia w USA, biorąc pod uwagę największe możliwości zatrudnienia, różnorodność rasową, ekonomiczną, kulturową oraz koszty życia z uwzględnieniem inflacji.

REKLAMA

Na miejscu pierwszym znalazła się Atlanta w Georgii. Oferuje studentom, rodzinom oraz tym, którzy szukają zatrudnienia wspaniałe możliwości – jak wynika z raportu Money.

Ceny domów są tam niższe niż w ponad połowie miast na sporządzonej liście. Średnia cena domu w Atlancie to 428 tys. dol., podczas gdy średnia krajowa wynosi 435 tys. dol.

Miejsce drugie i trzecie zajmują w kolejności Tempe w  Arizonie oraz Kirkland w Waszyngtonie. Oba miasta oferują wysokie płace oraz różnorodne możliwości zatrudnienia. 

Czwarte miejsce zajęło Raleigh w Północnej Karolinie. Wyróżnia się bujnym życiem kulturalnym oraz dostępnością cenową.  

Rogers Park w Chicago fot. Amerique/Wikipedia

Na piątym miejscu uplasowała się chicagowska dzielnica  Rogers Park, której mieszkańcy – jak podaje Money – mają silne poczucie wspólnoty. Według autorów rankingu, to najbardziej zróżnicowana dzielnica w Chicago i w kraju, a rezydenci Rogers Park to w większości młodzi ludzie, dobrze wykształceni – w porównaniu z całą populacją Wietrznego Miasta – po części z powodu znajdującego się w pobliżu Uniwersytetu Loyola.

Na miejscu szesnastym znalazło się Naperville, zachodnie przedmieście Chicago. Jak wskazuje Money, Naperville jest najbardziej przyjaznym miastem dla dzieci – według U.S. Census Bureau – jak i dla całych rodzin, co wskazuje portal edukacyjny Niche, Naperville również jest jednym z najlepszych miast dla ludzi starszych, co potwierdza organizacja seniorów AARP.

Według danych pochodzących od Illinois State Report Card, Naperville ma jedne z najlepszych szkół publicznych w stanie. Money dodaje, że Northern Illinois Planning Commission przewiduje powstanie ponad 80 tys. nowych miejsc pracy na zachodnich przedmieściach do 2023 roku.

Naperville oferuje różne zajęcia rekreacyjne, co także wpłynęło na jego wysoką pozycję w rankingu. Zachęca atrakcyjnością Riverwalk Park, pobliskiego Morton Arboretum w Lisle i Centennial Beach. 

Więcej informacji na temat pięćdziesięciu najlepszych miast do życia w USA znajduje się na stronie internetowej Money (Best Places to Live). Ranking został opublikowany  29 września.

(dg)

REKLAMA

2099806058 views

REKLAMA

REKLAMA

2099806291 views

REKLAMA

2101602683 views

REKLAMA

2099806434 views

REKLAMA

2099806535 views

REKLAMA

2099806645 views