REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Chicagowski prawnik rodzinny oskarżony o napaść seksualną i molestowanie

Chicagowski prawnik rodzinny oskarżony o napaść seksualną i molestowanie

-

David Pasulka, chicagowski adwokat zajmujący się prawem rodzinnym, został oskarżony o napaść seksualną i molestowanie. Jego ofiarami były pracownice i klientki. Znanemu w powiecie Cook prawnikowi grozi do 15 lat więzienia.

Pasulka został oskarżony o zaproponowanie klientce uzyskania pełnej opieki nad dziećmi w zamian za seks. Podczas spotkania w 2017 r. miał dotykać kobietę w niestosowny sposób. Pasulka został wyznaczony przez sąd, by w sprawie dotyczącej opieki reprezentować jej dzieci (tzw. Guardian Ad Litem).

REKLAMA

Inne zarzuty postawione 61-letniemu adwokatowi dotyczą przestępstw na tle seksualnym, których miał się dopuścić wobec pracownic jego kancelarii prawniczej David P. Pasulka & Associates, P.C. Z aktu oskarżenia wynika, że Pasulka wykorzystał seksualnie jedną z kobiet w swoim biurze w 2012 r.

Dwie kobiety, które z nim już nie pracują, miały zeznać, że zastraszał je przechwalając się swoimi wpływami. ,,Mówił, że jeśli coś na niego zgłoszą, to się odbije to negatywnie na ich karierze” – poinformował asystent prokuratora stanowego James Murphy.

Reprezentująca Pasulkę prawniczka Laura Morask, powiedziała, że jej klient „zdecydowanie nie zgadza się” z prawie wszystkimi zarzutami. W sądzie w poniedziałek poinformowała, że Pasulka jest alkoholikiem i jest w trakcie leczenia. Sędzia ustalił kaucję na 100 tys. dol. Pasulka przed sądem ponownie stanie 18 września.

Pasulka został aresztowany wcześniej w lipcu w Glenview za jazdę w stanie nietrzeźwym. Policja znalazła go za kierownicą samochodu stojącego na parkingu McDonalda. W stanie upojenia alkoholowego został zabrany do szpitala Glenbrook w Glenview na północnych przedmieściach.

David Pasulka jest byłym przewodniczącym komisji ds. dzieci w sądzie okręgowym powiatu Cook, która przeprowadza weryfikację i zatwierdza prawników pełniących funkcję kuratora procesowego lub przedstawiciela dzieci w sprawach rodzinnych.

(tos)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA