REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoChicagowski Departament Transportu publikuje plan strategiczny

Chicagowski Departament Transportu publikuje plan strategiczny

-

Chicagowski Departament Transportu (Chicago Department of Transportation) opublikował plan strategiczny – obejmuje on wszystko: od kamer drogowych po restauracje na świeżym powietrzu.

Chicagowski Departament Transportu opublikował w czwartek, 22 lipca, 79-stronicowy „Strategiczny Plan Transportu”, opisany jako „pierwszy w kraju plan transportu miejskiego opracowany w odpowiedzi na pandemię koronawirusa”.

REKLAMA

Nadrzędnym celem planu jest miasto, w którym poruszanie się bez samochodu jest tańsze i łatwiejsze. Zawiera on 84 „strategie”, które badają przepływ ruchu, czas działania sygnalizacji świetlnej i kamery do egzekwowania prędkości. Planiści chcą, aby transport publiczny, jazda na rowerze i hulajnogach elektrycznych były łatwiejsze i bardziej przystępne, a ludzie nie musieli polegać na swoich samochodach, aby się przemieszczać.

Audrey Wennink, dyrektor ds. transportu w Metropolitalnej Radzie Planowania (Metropolitan Planning Council), powiedziała, że plan „naprawdę dobrze odzwierciedla liczne i zróżnicowane” potrzeby transportowe Chicago – od „masowego transportu do możliwości poruszania się pieszo i bezpieczeństwa ruchu drogowego”.

„Podoba mi się fakt, że uwzględnia on to, jak ważna dla ludzi jest przystępność cenowa. Prawie jedna trzecia mieszkańców Chicago nie ma samochodów. Myślenie o stworzeniu przystępnego cenowo systemu, dzięki któremu ludzie mogą chodzić, jeździć rowerem, jeździć komunikacją miejską, jest ważne”.

Plan transportu uwzględnia zorganizowane na stałe ogródki gastronomiczne na świeżym powietrzu, które pojawiły się podczas pandemii, a także możliwość wykorzystania ulic miasta dla innej działalności biznesowej na świeżym powietrzu.

(kk)

REKLAMA

2102938383 views

REKLAMA

2102938616 views

REKLAMA

2104735008 views

REKLAMA

2102938759 views

REKLAMA

2102938859 views

REKLAMA

2102938968 views