REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Chicagowska policja stawia na partnerstwo społeczne

Chicagowska policja stawia na partnerstwo społeczne

-

W ramach nowej inicjatywy chicagowskiej policji (CPD) po raz pierwszy Letnia Mobilna Jednostka Patrolowa będzie co tydzień uczestniczyć w projektach społecznych w różnych dzielnicach miasta, aby eliminować zjawiska prowadzące do przestępczości.

Celem Inicjatywy jest również  budowanie relacji między funkcjonariuszami CPD a mieszkańcami Chicago – powiedział szef policji David Brown. Do uruchamianej w okresie letnim jednostki Summer Mobile Patrol, która patroluje plaże i parki, skierowano dodatkowych 66 policjantów, zwiększając jej zasoby do 166 funkcjonariuszy.

REKLAMA

Jednostka pod dowództwem kapitana Michaela Barza będzie współpracować z wydziałem departamentu policji odpowiedzialnym za kontakty z lokalnymi społecznościami. Funkcjonariusze co tydzień wspierać będą projekty w różnych dzielnicach.

Podczas inauguracji w weekend funkcjonariusze wzięli udział w akcji Operation Clean w policyjnym dystrykcie Grand Crossing na południu miasta. W ramach współpracy miasta i organizacji społecznych naprawiane są zniszczone budynki i zepsute latarnie uliczne, usuwane jest graffiti, sprzątane są opuszczone parcele i posesje w dzielnicy Woodlawn.

W przeszłości policja miała podobne jednostki, ale zostały one rozwiązane w związku z zarzutami dotyczącymi nadużywania siły przez funkcjonariuszy. Dlatego niektórzy aktywiści  sprzeciwiają się przywracaniu takich oddziałów jak Summer Mobile Patrol nazywając je „przerażającymi”.

(tos)

1 KOMENTARZ

  1. Ciekaw jestem jak na propozycję partnerstwa społecznego zareagują chicagowskie gangi? Dla “aktywistów” oddziały Summer Mobile Patrol są “przerażające. Czy należy rozumieć, że gangi które zabijają dzieci nie są przerażające? Jak oni chcą walczyć z takimi gangami? Zapewne będą starali się ich przekonać, że to co robią jest złe i sami powinni się oddać w ręce sprawiedliwości. A guberantor J B Pritzker nadal milczy.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks