REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Chicagowska policja ma specjalistę ds. komunikacji z osobami niemówiącymi po angielsku

Chicagowska policja ma specjalistę ds. komunikacji z osobami niemówiącymi po angielsku

-

Chicagowska policja po raz pierwszy w swojej historii zatrudniła koordynatora ds. języka, którego zadaniem jest lepsza komunikacja departamentu z imigrantami ze słabą znajomością języka angielskiego.

Chicagowski departament policji ma nowe stanowisko – koordynatora ds. dostępu do języka. W piątek ogłoszono, że została nim Roxana Cortes, była specjalistka ds. tłumaczeń w chicagowskim kuratorium oświaty (Chicago Public Schools, CPS). Jej zadaniem jest przygotowanie i wdrożenie systemu szerszego dostępu do policji dla osób niemówiących płynnie po angielsku.

REKLAMA

Stworzenie stanowiska koordynatora, który ma „stale oszacowywać efektywność i wydajność przepisów CPD” znalazło się wśród zaleceń władz federalnych dotyczących reformy chicagowskiej policji. Wśród tych zaleceń był również przegląd istniejącej oferty policji dla osób z ograniczoną znajomością języka angielskiego.

Według przeprowadzonego w 2017 roku audytu blisko 400 tys. mieszkańców Chicago nie mówi lub mówi słabo po angielsku.

1200 spośród około 12 tys. funkcjonariuszy chicagowskiej policji identyfikuje się jako co najmniej dwujęzycznych.

Reforma chicagowskiej policji została zainicjowana w 2015 r. od opublikowania nagrania wideo, pokazującego jak biały policjant zabija szesnastoma strzałami czarnego nastolatka Laquana McDonalda. Wewnętrzna kontrola chicagowskiej policji przeprowadzona przez Departament Sprawiedliwości USA wykazała szereg nieprawidłowości, m.in. nieuzasadnione użycie siły i brak wrażliwości na odmienność i potrzeby środowisk mniejszościowych.

(jm)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Modlić się, czyli co?

Ciasto cytrynowe w kubku

Lekcje z pandemii

Tarta migdałowa ze śliwkami

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks