REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Chicagowska Biblioteka Publiczna najlepsza w kraju, trzecia w świecie

Chicagowska Biblioteka Publiczna najlepsza w kraju, trzecia w świecie

-

Z najnowszego rankingu wynika, że Chicagowska Biblioteka Publiczna jest najlepsza w Stanach Zjednoczonych, a w świecie jakością usług ustępuje jedynie dwóm innym tego typu placówkom.

Biblioteka miejska, oddział im. Harolda Washingtona fot.Daderot/Wikipedia
Biblioteka miejska, oddział im. Harolda Washingtona fot.Daderot/Wikipedia

REKLAMA

− Najnowsze wyróżnienie stanowi kolejny dowód na to, że Chicago jest miastem klasy światowej − skomentował wynik rankingu burmistrz Wietrznego Miasta Rahm Emanuel.

Dane o publicznych placówkach bibliotecznych w świecie zebrał wydział informacji naukowej jednego z uniwersytetów w Niemczech. Wziął przy tym pod uwagę cały chicagowski system, nie tylko “sztandarową” placówkę, bibliotekę im. Harolda Washingtona.

The American Library Association donosi, że w bibliotekach Wietrznego Miasta zgromadzono ponad 5,7 mln woluminów, co stawia chicagowski system na 9. miejscu w kraju. Ze zbiorów, dostępnych dla 2,8 mln mieszkańców, każdego roku korzysta przynajmniej 10 mln czytelników.

W 1991 r. otwarto centralną bibliotekę im. Harolda Washingtona, byłego burmistrza Chicago, która w chwili oddawania do użytku była największą publiczną placówką biblioteczną w świecie.

Obecnie chicagowski system oferuje cieszące się ogromną popularnością programy czytelnicze dla dzieci i dorosłych oraz Great Kids Museum Passport Program. Ten ostatni stanowi ewenement na skalę krajową, oferując posiadaczom karty bibliotecznej bezpłatny wstęp do większości światowej klasy placówek kulturalnych i oświatowych Chicago. (ak)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA