REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoChicagowscy artyści uliczni solidarni z Ukrainą

Chicagowscy artyści uliczni solidarni z Ukrainą

-

Do akcji demonstrowania solidarności z Ukrainą przyłączyli się również chicagowscy artyści uliczni. Nowy, ogromny mural z hasłem „Stand with Ukraine”, który pojawił się w środę w dzielnicy Logan Square, przyciąga uwagę zarówno kierowców ruchliwej Milwaukee Avenue, jak i pasażerów niebieskiej linii miejskiej kolejki.

Ogromny napis „Stand with Ukraine” w kolorach ukraińskiej flagi – niebieskim i żółtym powstawał w środę 2 marca po południu na ścianie budynku znanego jako Project Logan w rejonie skrzyżowania ulic Milwaukee i Fullerton na północnym zachodzie Chicago.

REKLAMA

Po zakończeniu malowania głównego muralu każdy mógł odcisnąć na ścianie swoją dłoń na znak sprzeciwu wojnie i solidarności z walczącą Ukrainą.

Project Logan jest dobrze znany chicagowskim amatorom sztuki ulicznej. Dzięki staraniom długoletnich miejscowych artystów ulicznych, na czele z BboyB ABC i Flash ABC, od paru lat budynek ze wszystkich stron jest „legalnie” pokrywany kolorowymi obrazami, które zmieniają się co parę tygodni.

Dla Maxa Komarova, artysty zajmującego się sztuką uliczną i tatuażu, który koordynował środowe wydarzenie, ten projekt jest inny niż dotychczasowe. Rodzina pochodzącego z Ukrainy artysty, w tym babcia, kuzynostwo i wujostwo z małymi dziećmi, wciąż przebywają w zachodniej Ukrainie. Jak mówi, mimo ciągłego niepokoju, stara się myśleć pozytywnie, a projekt jest symbolem zaskakującej jedności, którą wszyscy obserwujemy od paru dni.

– Jestem w szoku, jak w ciągu jednego tygodnia cały świat potrafił się zebrać i pomagać jeden drugiemu. To bardzo budujące – powiedział Komarov.

Project Logan to grupa chicagowskich artystów graficiarzy starej szkoły, na czele z BboyB ABC i Flash ABC, którzy od lat promują wartość sztuki ulicznej, pozyskują ściany do malowania i udostępniają je młodszym, początkującym artystom jako platformę do wyrażania swojej sztuki.

W zeszłym roku BboyB ABC i Flash ABC zaczęli organizować własne wycieczki śladami sztuki ulicznej na północnym zachodzie Chicago po tym, jak chicagowskie murale zaczęły wzbudzać zainteresowanie firm wycieczkowych i badaczy uniwersyteckich. Oprócz oprowadzania po ulicznej sztuce w Chicago wyjaśniają jej bogatą historię i techniki.

Joanna Marszałek
j.marszalek@zwiazkowy.com

REKLAMA

2105274495 views

REKLAMA

2105274728 views

REKLAMA

2107071120 views

REKLAMA

2105274871 views

REKLAMA

2105274971 views

REKLAMA

2105275080 views