REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoChicagowianie wśród zaginionych po zawaleniu budynku na Florydzie

Chicagowianie wśród zaginionych po zawaleniu budynku na Florydzie

-

W piątek po południu nadal zaginione w katastrofie budowlanej na Florydzie były trzy osoby związane z Chicago. Wśród ofiar katastrofy był student Uniwersytetu Chicagowskiego Ilan Naibryf, który na liście zaginionych figurował wraz z dziewczyną Deborah Berezdivi. Nieznane były też w piątek losy 77-letniego rodowitego chicagowianina Richard Augustine oraz Juana Mory, absolwenta Uniwersytetu Loyola, który na Florydzie odwiedzał rodziców.

Zaginięcie 21-letniego Ilana Naibryfa potwierdziła jego matka, która napisała na Facebooku, że jej syn i jego dziewczyna, Deborah Berezdivin byli w budynku, gdy zawalił się w Surfside na Florydzie.

REKLAMA

Informację podał także uniwersytet w specjalnym oświadczeniu podpisanym przez Michele Rasmussen, dziekan ds. studenckich. Ilan Naibryf jest studentem czwartego roku fizyki i inżynierii molekularnej oraz przewodniczącym Maroons Chabad, stowarzyszenia studenckiego skupiającego studentów pochodzenia żydowskiego. W piątek odbyło się spotkanie modlitewne w intencji zaginionych.

Na liście poszukiwanych osób figuruje także 77-letni Richard Augustine, rodowity chicagowianin. Mężczyzna miał przyjechać do Chicago w odwiedziny w czwartek 24 czerwca wieczorem; na stałe żył i pracował na Florydzie. W budynku mieszkał na jednym z wyższych pięter wraz ze współlokatorem, który w piątek po południu miał status zaginionego.

W piątek rzeczniczka Uniwersytetu Loyola Anna Rozenich poinformowała, że wśród zaginionych jest także Juan Mora, absolwent tej uczelni. Mora ukończył Quinlan School of Business z tytułem licencjata w sierpniu 2011 roku. Mężczyzna odwiedzał na Florydzie swoich rodziców, którzy także są zaginieni.

W piątek po południu poszukiwanych było co najmniej 159 osób, potwierdzono śmierć 4 osób. Ekipy ratownicze przeszukiwały rumowisko przy pomocy specjalistycznego sprzętu i tresowanych psów.

(kk)

REKLAMA

2119018264 views

REKLAMA

2119018362 views

REKLAMA

REKLAMA

2120814717 views

REKLAMA

2119018435 views

REKLAMA

2119018495 views

Zwierzęta warte miliony

Nigeryjski przekręt

Na tropie USS Grayback

Czarodziejskie pióro

REKLAMA

2119018546 views