0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoChicago. Zbiegły więzień schwytany w Palos Hills

Chicago. Zbiegły więzień schwytany w Palos Hills

-

Zbiegły w grudniu z federalnego więzienia w śródmieściu Chicago mężczyzna został w piątek schwytany w miejscowości Palos Hills na południowych przedmieściach Wietrznego Miasta. Mężczyzna w przebraniu ukrywał się w jednym z kompleksów mieszkalnych.  Jego towarzysz został zatrzymany kilka dni po ucieczce.

fot. FBI/ Kenneth Conley został zatrzymany w piątek w Palos Hills

REKLAMA

Kenneth Conley wolnością cieszył się ponad dwa tygodnie. 18 grudnia wraz ze współwięźniem Josephem „Jose” Banksem po linie wykonanej z prześcieradeł i ubrań zbiegł z celi na 15 piętrze Metropolitan Correction Center w śródmieściu Chicago. Mężczyźni mieli na koncie wyroki za napady na banki. Banks zatrzymany został po kilku dniach w północnej części Wietrznego Miasta.

Poszukiwania Conleya zakończyły się jego aresztowaniem w piątek po południu w miejscowości Palos Hills.

Zatrzymania dokonali policjanci, którzy zawiadomieni zostali przez obsługę kompleksu mieszkalnego u zbiegu ulic 103 i 86, że w suterenie budynku ukrywa się niezidentyfikowany mężczyzna, niebędący lokatorem kompleksu.  Funkcjonariusze odpowiadający na wezwanie zatrzymali przechodzącego przed budynkiem mężczyznę, chcąc zadać mu kilka pytań. Ubranym w długi płaszcz z kapturem i okulary, utykającym staruszkiem z laską okazał się być Kenneth Conley. Uciekinier podał funkcjonariuszom fałszywe dane, ale kiedy zorientował się, że zostanie zdemaskowany odepchnął policjantów i zaczął uciekać. W jego zatrzymaniu pomogli konserwatorzy budynku.

Policja Palos Hills po ustaleniu tożsamości zatrzymanego przekazała go w ręce FBI. W związku z ucieczką Kenneth Conley usłyszy zapewne federalne zarzuty, za które grozić mu będzie dodatkowa kara więzienia.

km

REKLAMA

2121774475 views

REKLAMA

REKLAMA

2121774495 views

REKLAMA

REKLAMA

2123570815 views

REKLAMA

2121774506 views

REKLAMA

2121774515 views

REKLAMA

2121774519 views