0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoChicago zaktualizowało listę kwarantanny – połowa kraju w strefie pomarańczowej

Chicago zaktualizowało listę kwarantanny – połowa kraju w strefie pomarańczowej

-

We wtorek 6 kwietnia władze Chicago po raz kolejny zaktualizowały chicagowską listę kwarantanny. Restrykcje zaostrzono dla Dakoty Północnej, Nebraski, Iowa i Dystryktu Kolumbii. Poluzowano dla Idaho, Montany, Alabamy, Georgii, Karoliny Południowej i Północnej. Restrykcje obowiązują od piątku 9 kwietnia.

Podróżujących ze stanów i terytoriów znajdujących się w strefie pomarańczowej po przyjeździe do Chicago obowiązuje 10-dniowa kwarantanna lub wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przed podróżą test na obecność COVID-19 z negatywnym wynikiem. Oprócz tego – maski, dystansowanie i unikanie zgromadzeń.

REKLAMA

Lokalizacje w strefie pomarańczowej to od piątku: New Jersey, Nowy Jork, Rhode Island, Floryda, Delaware, Connecticut, Kolorado, Vermont, Pensylwania, Dakota Południowa, Massachusetts, Tennessee, Alaska, Wirginia, New Hampshire, Minnesota, Michigan, Wirginia Zachodnia, Maryland, Maine, Dakota Północna, Nebraska, Iowa, Ohio, Dystrykt Kolumbii.

Podróżujących z pozostałych stanów i terytoriów znajdujących się w strefie żółtej nie obowiązuje wymóg kwarantanny ani testu na koronawirusa. Podróżni muszą jednak stosować się do obowiązku noszenia masek, dystansowania społecznego oraz unikania zgromadzeń.

W żółtej strefie od piątku są: Oklahoma, Missisipi, Nowy Meksyk, Indiana, Arkansas, Luizjana, Nevada, Kansas, Wisconsin, Waszyngton, Kalifornia, Wyoming, Missouri, Oregon, Portoryko, Hawaje, Utah, Arizona, Teksas, Kentucky, Idaho, Montana, Alabama, Georgia, Karolina Południowa i Karolina Północna.

Spod dodatkowych restrykcji wyłączone są osoby w pełni zaszczepione (będące co najmniej dwa tygodnie po otrzymaniu ostatniej dawki szczepionki) i bez objawów COVID-19. Departament Zdrowia Publicznego Illinois przypomina, że nawet w pełni zaszczepione osoby powinny monitorować swoje zdrowie przez dwa tygodnie po podróży, a w razie wystąpienia symptomów związanych z COVID-19 poddać się samoizolacji do czasu badania lekarskiego lub testu. Muszą też kontynuować noszenie masek, dystansowanie społeczne, unikanie zgromadzeń i mycie rąk.

Przepis wymagający samoizolacji po przyjeździe ze stanów, w których liczba zachorowań na koronawirusa na 100 tys. mieszkańców jest wyższa niż 15, wszedł w życie na początku lipca i będzie obowiązywał do odwołania. Choć niezastosowanie się do obowiązkowej kwarantanny po powrocie z podróży do stanów wskazanych przez miasto grozi grzywną od 100 do 500 dolarów za dzień (mandat nie może przekroczyć 7 tys. dol.), miasto nie ogłosiło nowych środków wdrażania przepisów na lotniskach ani na autostradach i liczy na edukowanie podróżnych oraz ich współpracę.

Uaktualniana co dwa tygodnie przez władze Chicago lista i mapa kwarantanny znajdują się w witrynie miasta: www.chicago.gov/city/en/sites/covid-19/home/emergency-travel-order.html.

Joanna Marszałek
[email protected]

REKLAMA

2126817810 views

REKLAMA

REKLAMA

2126817827 views

REKLAMA

REKLAMA

2128614147 views

REKLAMA

2126817837 views

REKLAMA

2126817841 views

REKLAMA

2126817845 views