REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Chicago. Wstęp do solarium tylko dla pełnoletnich?

Chicago. Wstęp do solarium tylko dla pełnoletnich?

-

Chicagowska radna chce wprowadzić ordynację zakazującą korzystania z solariów osobom poniżej 18 roku życia. Debra Silverstein przekonuje, że „nastolatków trzeba chronić przed niekorzystnym działaniem promieni UV tak samo, jak chronimy ich przed skutkami palenia papierosów”.

fot. Radna Debra Silverstein uważa, że przed solarium nastolatków należy chronić tak jak przed papierosami

REKLAMA

Propozycja ordynacji zakazującej korzystania z solariów osobom niepełnoletnim pojawiła się na forum Rady Miasta Chicago przed kilkoma dniami. Zgłosiła ja radna z 50. okręgu wyborczego Debrah Silverstein. „Mamy regulacje zakazujące palenia papierosów osobom poniżej 18 roku życia, ponieważ szkodzą one zdrowiu. Nie widzę powodu, dla którego nie mielibyśmy wprowadzić zakazu korzystania z solariów dla osób niepełnoletnich” – twierdzi Silvetstein, powołując się na zgodne opinie dermatologów: wystawianie skóry na szkodliwe działanie promieni UV zwiększa ryzyko zachorowania na złośliwy nowotwór skóry nawet o 75 procent.

Zobacz także: Tanoreksja, czyli kiedy przestać się opalać

„Sama jestem matką i jako rodzic chcę chronić swoje dzieci. Uważam, że troska o dobro dzieci jest naszym zadaniem, jeżeli nie troszczą się o to ich rodzice. Powinni oni wiedzieć, że solaria są szkodliwe dla zdrowia ich dzieci” – mówi radna Silverstein.

O tym jak poważnym problemem jest korzystanie z solariów może świadczyć najnowszy raport Centrum Prewencji Chorób (CDC). Z opublikowanych przed kilkoma dniami danych wynika, że blisko 45 młodych kobiet w wieku od 18-21 lat regularnie korzysta z solariów.

Eksperci alarmują, że korzystanie z solariów prowadzi nie tylko do szybszego starzenia się skóry, ale także do nieodwracalnego jej uszkodzenia, mogącego wywoływać nowotwoty. W porównaniu z opalaniem w tradycyjny sposób, w ciągu kilku minut spędzonych w solarium skóra przyjmuje 20-25-krotnie większą dawkę szkodliwego promieniowania.

Naukowcy udowodnili także, że wbrew powszechnemu przekonaniu, korzystanie z solarium nie powoduje wzrostu stężenia we krwi endorfin, odpowiedzialnych za dobry nastrój i samopoczucie.

Zakaz korzystania z solariów przez osoby niepełnoletnie obowiązuje m.in. w Niemczech.

W Chicago z solariów mogą obecnie korzystać osoby powyżej 14 roku życia.

mp

 

 

6 KOMENTARZE

  1. nie maja czym zajmowac sie ci radni. wszystko jest dla ludzi tylko z umiarem. moja kolezanka posylala swoja 15-to letnia corke do solarium poniewaz miala ona problemy ze skora i to bylo uzgodnione z demantologiem , tylko ze to byly dosc zadkie wizyty i nie dlugie, wiec wedlug zasady wszystko jest dla ludzi tylko trzeba z umiarem

  2. idiotyzm totalny !!!!! niech sie zajma brakiem pracy , a przy okazji zakazu opalania nastepne osoby moga stracic prace , moze ona uczulona na solarium ? i dlatego chce zrobic zakaz ????z zalu ze sama niemoze !!!! ja chodze i bede bo mi pomaga na bole reumatyczne.

    • emilio, zgadzam sie z toba i dodam tylko ze opalenie powoduje szybkie starzenie sie skory i taka 30-latka po solarium wyglada jakby miala z 40 lat.a co do twoich rodaczkek ze sniada skora, one wolalyby sie pewnie wybielic.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Obraźliwe słowo

Po linie na randkę

Śmierć przyszła nocą

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks