REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Chicago wśród miast najmniej przyjaznych weteranom

Chicago wśród miast najmniej przyjaznych weteranom

-

Chicago należy do niechlubnej, ścisłej czołówki miast, które nie potrafią zapewnić przyzwoitych warunków życia weteranom. Jak wynika z analiz statystycznych witryny WalletHub, znakomita większość weteranów mieszkających w Wietrznym Mieście znajduje się w trudnej sytuacji ekonomicznej i społecznej.

Jak informuje Raz Daraban, rzcznik prasowy WalletHub, eksperci witryny sporządzili ranking stu najbardziej zaludnionych miast w kraju uwzględniając sytuację życiową mieszkających w nich kombatantów.

REKLAMA

Z analiz danych wyłania się niekorzystny dla weteranów obraz Chicago. Trudno im tu  znaleźć pracę, a jeśli już mają to szczęście, to zarobki rosną bardzo wolno. Dodatkowo koszty utrzymania są wysokie, w znacznym stopniu przekraczają możliwości finansowe weteranów, co wiąże się z wysokim wskaźnikiem bezdomności w ich populacji. Ponadto, jeśli weteran myśli o założeniu własnego przedsiębiorstwa to natrafia na rozliczne przeszkody – często nie do pokonania.

Oto lokaty- na skali od 1 (najlepsza) do 100 (najgorsza) – które zajęło w rankingu  Chicago w wybranych kategoriach dotyczących weteranów:

  • 48. – liczba miejsc pracy dla osób z doświadczeniem zawodowym wyniesionym z wojska
  • 64. – szybkość, z jaką rosną płace weteranów
  • 40. – liczba przedsiębiorstw będących własnością weteranów
  • 92. – liczba weteranów, których dochody znajdują się poniżej federalnego progu ubóstwa
  • 75. – liczba bezdomnych weteranów w stosunku do ich populacji
  • 74. – dostępność cenowa mieszkań i domów
  • 79. – koszty utrzymania

Zgodnie z danymi liczbowymi federalnego Urzędu Statystyk Pracy (U.S. Bureau of Labor Statistics), populacja weteranów w  Stanach Zjednoczonych wynosiła w 2013 r. – 21,4 mln, z czego około 722 tys. było bezrobotnych, głównie z powodu niepełnosprawności fizycznych i psychicznych stanowiących rezultat służby wojskowej. Do czerwca 2014 r. aż 300 tys. weteranów nie otrzymywało zasiłku dla bezrobotnych.

Witryna WalletHub jest źródłem informacji z dziedziny finansów, ekonomii i życia społecznego, które mogą wykorzystywać przedsiębiorstwa, uczelnie oraz indywidualni konsumenci i użytkownicy.

Więcej informacji nt. sytuacji weteranów w Chicago i w kraju znajduje się pod adresem:

http://wallethub.com/edu/best-and-worst-cities-for-veterans/8156/

(ao)

fot.Michael Reynolds/EPA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks