REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Chicago. Wielka plantacja marihuany na południu miasta

Chicago. Wielka plantacja marihuany na południu miasta

-

Dwa pola marihuany, z “roślinami wysokimi jak choinki” odkryła chicagowska policja w południowej części miasta. Ogromną plantację konopi indyjskich funkcjonariusze dostrzegli z helikoptera. Rynkowa wartość narkotyku szacowana jest nawet na 10 mln dolarów.

for. ABC News/ Niektóre z roślin mierzyły ponad dwa metry

REKLAMA

Mimo, że plantacja znajduje się na terenie miasta, rośliny nie były widoczne z okolicznych ulic. Policjanci na podejrzanie wyglądające zielone pole natknęli się podczas patrolowania okolicy z helikoptera. Na teren położony niedaleko 107. ulicy, około 150 metrów na wschód od Stony Island Ave. wysłani został policyjny patrol. Funkcjonariusze odkryli dwa pola marihuany, każde o powierzchni boiska futbolowego. Niektóre z roślin znajdujących się na plantacji mierzyły ponad 2 metry wysokości. Policjanci mówią, że konopie indyjskie wyglądały niczym „dorodne choinki”.

Detektywi z wydziału do walki z przestępstwami narkotykowymi przyznają, że plantacje marihuany o tak dużych rozmiarach na terenie miasta są prawdziwą rzadkością. „Trudno bowiem znaleźć tak rozległy teren, z dala od ludzkiego oka” – mówi porucznik Michale Ryle. „To niewątpliwie jedna z największych plantacji w historii miasta” – dodaje.

Policjanci naliczyli w sumie około tysiąca konopi indyjskich. Z każdej z nich wyprodukować można średnio około pół kilograma marihuany. Szef chicagowskiej policji Gary McCarthy szacuje, że wartość zarekwirowanego narkotyku mieści się pomiędzy 7 a 10 mln dolarów.

Na razie nie wiadomo kto jest właścicielem terenu, na którym znajdowała się plantacja i czy osoba ta wiedziała o nielegalnym procederze.

Usuwanie konopi indyjskich zajmie funkcjonariuszom co najmniej kilka dni. Rośliny zostaną spalone, w nieujawnionej przez CPD lokalizacji.

mp

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks