REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Chicago. Synoptycy ostrzegają przed burzami i tornadami

Chicago. Synoptycy ostrzegają przed burzami i tornadami

-

Burze, gradobicia i tornada – takie są prognozy synoptyków na niedzielny wieczór w Chicago. Zapowiadane od kilku dni gwałtowne ocieplenie, z temperaturami bliskimi 30 stopni Celsjusza, przyniesie ze sobą również mniej przyjemne zjawiska pogodowe na całym środkowym zachodzie USA.

fot. Joe Wigdahl/ Nad Chicago w niedzielę wieczorem nadciągną gwałtowne burze

W niedziele termometry w metropolii Chicago mają wskazać nawet 88F (31). W piątek średnie temperatury w regionie wyniosły zaledwie 45F (7C). Tak gwałtownego skoku temperatury w tak krótkim czasie nie notowano w Wietrznym Mieście od blisko 30 lat. Nagła zmiana pogody z zimowej na letnią przyniesie jednak ze sobą także gwałtowne burze, którym towarzyszyć będzie porywisty wiatr, ulewny deszcz oraz gradobicia. Lokalnie spodziewane są nawet tornada.

REKLAMA

Pierwsze burze zanotowano już na terenie Ohio Valley, gdzie spadł pokaźnych rozmiarów grad. Synoptycy ostrzegają, że burze będą stopniowo przypierać na sile. Aktywny front atmosferyczny przemieszcza się w kierunku Kentucky i Tennessee, aby w niedziele późnym wieczorem dotrzeć nad Illinois i Indianę.

Tornada mogą wystąpić w Wisconsin, Minnesocie i Iowa. Najwięcej tego typu zjawisk pogodowych nituje się w USA w okresie od marca do lipca.

W Chicago, gdzie w niedzielę spodziewane są rekordowo wysokie temperatury, meteorolodzy na niedzielny wieczór zapowiadają burze, gradobicia i silny wiatr.

MP

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks