REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoChicago: Spłonęły popularne polskie delikatesy Andy's Deli. Zobacz zdjęcia

Chicago: Spłonęły popularne polskie delikatesy Andy’s Deli. Zobacz zdjęcia

-

Potężny pożar zniszczył doszczętnie wnętrze popularnych polskich delikatesów Andy’s Deli w północno-zachodniej części Chicago. Ogień pojawił się w budynku w środę około godz. 22. Jak nam powiedzieli przedstawiciele chicagowskiej Straży Pożarnej w akcji gaszenia uczestniczyło ponad 20 jednostek i stu  strażaków. Nikt nie odniósł obrażeń. Przyczyna pożaru nie jeszcze jest znana.

fot. Nuccio DiNuzzo, Tribune/ Pożar doszczętnie strawił polskie delikatesy Andy’s Deli

Ogień pojawił się w budynku Andy’s Deli przy 5442 N. Milwaukee w środę wieczorem, już po zamknięciu sklepu. Strażacy wezwani zostali na miejsce o 21.55. Płomienie sięgały  już  dachu. Ze względu na konstrukcję budynku i niebezpieczeństwo zawalenia się pułapu, dowodzący akcją zdecydowali, że strażacy nie wejdą do środka i z płomieniami walczyć będą z zewnątrz. Jak powiedział obecny na miejscu jeden z komendantów CFD Joe Roccasalva, pożar był wyjątkowo „uparty” i konieczne było wezwanie dodatkowych posiłków. Płomienie udało się ugasić dopiero około 1.00 nad ranem, ale w czwartek rano w zgliszczach ponownie pojawił się niewielki ogień i konieczne było dogaszanie.

REKLAMA

Rzecznik prasowy Straży Pożarnej Larry Langford poinformował, że z powodu wyjątkowo niskich temperatur (około -5F czyli ponad -20 C) hydranty w pobliżu sklepu były zamarznietę, co znacznie utrudniało akcję gaszenia pożaru.

Budynek sklepu wewnątrz został niemal  doszczętnie zniszczony. Obecnie trwa szacowanie strat.

Nie tym etapie śledztwa nie ma informacji o przyczynach pożaru. Dochodzenie jest w toku.

W czwartek rano pod sklep podjeżdżali nieświadomi pożaru klienci. – Nie wiedziałem, że był jakiś pożar – powiedział naszemu portalowi pan Czesław, stały klient popularnych w Chicago polskich delikatesów. Gdyby nie dykta w oknach, nie zauważyłbym, że coś się stało. Ale szkoda, że się spalili. Odkąd rozbudowali sklep, to było aż przyjemnie przychodzić.

mp

Zobacz zdjęcia dzień po pożarze:

[cincopa AUHAPdaNHmkZ]

Zdjęcia: Neil Pantelis

9 KOMENTARZE

  1. Bardzo wspołczuję włścicielom wierzę że szybko zdołacie się państwo odbudować .Dziekuję za wspniałą eurpejską kuchnię jak i rownież grzeczną i profesjonalną obsługę.Do zobaczenia na otwarci w nowym jeszcze ładniejszym sklepie. Czego życzę państwu jak rownież sobie.Grazyna Skoczen.

REKLAMA

2119334428 views

REKLAMA

2119334518 views

REKLAMA

REKLAMA

2121130869 views

REKLAMA

2119334581 views

REKLAMA

2119334636 views

REKLAMA

2119334675 views