REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoChicago skarży producentów środków przeciwbólowych

Chicago skarży producentów środków przeciwbólowych

-

Władze Chicago złożyły pozew sądowy przeciwko pięciu największym kompaniom farmaceutycznym oskarżając je o ukrywanie zagrożeń związanych z niektórymi środkami przeciwbólowymi.

fot.Ragesoss/Wikipedia
fot.Ragesoss/Wikipedia

REKLAMA

W pozwie złożonym w sądzie powiatu Cook władze Wietrznego Miasta twierdzą, że producenci środków przeciwbólowych naruszyli przepisy miejskie i powiatowe zakazujące nieprawdziwej reklamy, oszustw ubezpieczeniowych i działań na niekorzyść pacjentów. Pozew zarzuca, że producenci leków „aktywnie i z pełną świadomością” reklamowały opioidy takie jak np. OxyContin jako „rzadko uzależniające” zapewniając chorych o zdrowotnych korzyściach, które „nie miały naukowego poparcia”.

Na liście pozwanych firm znalazły się: Actavis, Endo Health Solutions Inc., Janssen Pharmaceuticals należący do Johnson  & Johnson, Purdue Pharma PL i Teva Pharmaceutical’s Cephalon Inc. Kompanie te − jak stwierdza pozew − posługiwały się strategią marketingową, która agresywnie zachęcała lekarzy do przepisywania środków przeciwbólowych oraz nakłaniała pacjentów, w tym weteranów i osoby starsze, do ich zakupu, co prowadziło do nadużywania leków.

Wynikiem tej wieloletniej kampanii jest uzależnienie od środków przeciwbólowych, które „stało się plagą całych społeczności w Chicago i innych miastach amerykańskich”, znacznie powiększając koszty opieki medycznej i liczbę wizyt w szpitalnych izbach przyjęć.

Rzeczniczka firmy Janssen  zapewniła, że kompania „prowadzi biznes zgodnie z zasadami etycznymi i odpowiedzialnej promocji, przestrzega także zasady przepisywania wszystkich produkowanych przez siebie środków medycznych”. Rzeczniczka odmówiła równocześnie komentarza w sprawie wniesionego pozwu. Od komentarza wstrzymały się również pozostały firmy farmaceutyczne. (ak)

REKLAMA

2123333117 views

REKLAMA

REKLAMA

2123333134 views

REKLAMA

REKLAMA

2125129454 views

REKLAMA

2123333144 views

REKLAMA

2123333150 views

REKLAMA

2123333154 views