REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Chicago skarży dystrybutorów opioidów

Chicago skarży dystrybutorów opioidów

-

Do sądu federalnego wpłynął oficjalny pozew miasta Chicago przeciwko trzem dystrybutorom opioidów, oskarżanym o bezprawne i niekontrolowane rozpowszechnianie niebezpiecznych leków przeciwbólowych, przyczyniających się do opioidowej epidemii w Wietrznym Mieście.

Wniesienie pozwu ogłosił we wtorek 6 marca burmistrz Rahm Emanuel. Pozew jest kontynuacją sporu zapoczątkowanego w 2014 r. z producentami opioidów. Władze miasta chcą tym samym położyć kres nieodpowiedzialnym praktykom tych firm oraz pociągnąć je do odpowiedzialności.

REKLAMA

W pozwie wymienione są trzy firmy – AmerisourceBergen Drug Corporation, Cardinal Health Inc. oraz McKesson Corporation, które według strony pozywającej przedkładają zyski ponad zdrowie publiczne oraz nie tylko nie zgłaszają przypadków podejrzanych zamówień, ale również je realizują.

Wcześniej w 2014 r. miasto wniosło podobny pozew przeciwko największym producentom opioidów za nieodpowiednie promowanie korzyści płynących z zażywania leków opioidowych, ukrywanie ryzyka i rozpowszechnianie ich wśród emerytów i weteranów wojennych. Dwa lata później gigant farmaceutyczny Pfizer zgodził się na zaostrzenie standardów dotyczących rozprowadzania tych leków.

Opioidowe leki przeciwbólowe to bardzo silne środki przepisywane w przypadkach bólu pooperacyjnego, pourazowego, przewlekłego lub nowotworowego.

(jm)

fot.stevepb/Pixabay.com

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks