REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Chicago: Seksualny eksperyment na kampusie. Będzie śledztwo

Chicago: Seksualny eksperyment na kampusie. Będzie śledztwo

-

Władze Northwestern University zapowiadają dochodzenie w sprawie seksualnego eksperymentu, do jakiego – pod okiem jednego z wykładowców – doszło podczas dodatkowych zajęć z zakresu psychologii seksualności. Na oczach stu studentów naga kobieta oraz jej partner zademonstrowali użycie seksualnej zabawki przypominającej piłę z zamocowanym na niej męskim członkiem. „Odkrywczy” eksperyment wywołał gorące emocje.

fot.CBS/ Faith Kroll i Jim Marcus na oczach studentów przeprowadzili seksualny eksperyment

J.Michael Bailey, profesor psychologii, pod okiem którego odbywały się dodatkowe zajęcia na Northwestern University przyznaje, że eksperyment mógł wydać się szokujący, ale studenci otrzymali wcześniej informację o tym, co wydarzy się w audytorium i mogli opuścić salę. Zajęcia nie miały ponadto charakteru obowiązkowego. Profesor Bailey podkreśla, że nie żałuje seksualnej demonstracji, która miała miejsce 21 lutego. „Czasami zmuszeni jesteśmy posunąć się do niekonwencjonalnych metod dydaktycznych” – twierdzi profesor.

REKLAMA

Głównymi bohaterami eksperymentu była para: Jim Marcus i jego narzeczona Faith Kroll … oraz oryginalna seksualna zabawka. Na oczach zebranych w sali studentów Kroll i Marcus zademonstrowali szczegółowo użycie urządzenia elektrycznego z doczepionym wibratorem.

Studenci biorący udział w zajęciach przyznają, że seksualny eksperyment zostanie im w pamięci dłużej niż jakiekolwiek inne zajęcia dydaktyczne z uczelni. Ich entuzjazmu nie podzielają jednak władze akademickie. Prezydent Northwestern University, Morton Schapiro w specjalnym oświadczeniu napisał że jest „zakłopotany i rozczarowany” seksualnymi zabawami na kampusie, na oczach studentów. „Według mnie mamy do czynienia z wyjątkowo złym osądem sytuacji dokonanym przez jednego z naszych profesorów. Uważam, że eksperyment ten był nieodpowiedzialny i nie wpisuje się w misję akademicką naszej uczelni” – oświadczył Schapiro.

Uczelnia zapowiedziała przeprowadzenie dokładnego dochodzenia w tej sprawie. Ani Faith Kroll ani Jim Marcus nie są studentami Northwestern University.

mp

REKLAMA

Poprzedni artykułObchody Dnia Pułaskiego
Następny artykułMinął tydzień 3/4

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks