REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoChicago. Sabotaż parady gejów: poprzecinane opony w platformach

Chicago. Sabotaż parady gejów: poprzecinane opony w platformach

-

42. parada gejów i lesbijek „Pride Parade” w Chicago miała trudny start. W 51 platformach, które miały wziąć udział w tęczowym pochodzie, minionej nocy poprzecinane zostały opony. Mimo to impreza rozpoczęła się zgodnie z planem, w samo południe przy Halsted St. i Belmont Ave.


„Kiedy wychodziłem do domu około 20.00 w sobotę wszytsko było najlepszym porządku” – mówi Chuck Husner, właściciel firmy, który w niedziele rano odkrył poprzecinane opony w 51 platformach mających wciąć udział w paradzie gejów i lesbijek w Chicago. „Pracuję w tym biznesie od 32 lat. Nigdy nie zdarzyło mi się nic podobnego” – dodaje Husner, podkreślając, że incydent jest wyraźnym przejawem wrogości wobec środowisk homoseksualnych.Starannie udekorowane platformy, gotowe na niedzielną paradę zaparkowane były przy 4834 S. Halsted Ave., na terenie firmy Associated Attractions Enterprises, Inc., która wynajmuje platformy na tę i inne parady odbywające się w wietrznym mieście.

REKLAMA

Pracownicy firmy na terenie, której przechowywane były platformy błyskawicznie przystąpili do wymiany zniszczonych opon. Przyznają, że nie było to łatwe zadanie, bo dekoracje na platformach utrudniały dostęp do opon. w kilku przypadkach użyto specjalnych dźwigów i podnośników.

Na dwadzieścia minut przed początkiem parady, odbywającej się w odległości 12 mil od miejsca gdzie znajdowały się platformy, wciąż nie udało się wymienić opon w 12 z nich.

Mimo to parada rozpoczęła się w samo południe, przy skrzyżowaniu Halsted St. i Belmont Ave., w dzielnicy nazywanej „Boystown”, licznie zamieszkiwanej przez gejów i lesbijki.

Parada odbywa się po raz 42. Kolorowy pochód otworzyli gubernator Pat Quinn i burmistrz Rahm Emanuel. W tym roku środowiska homoseksualne mają wielki powód do radości. zaledwie wczoraj stan Nowy Jork zalegalizował małżeństwa osób tej samej płci. Decyzja gubernatora Andrew Cuomo przyjęta została z entuzjazmem przez gejów i lesbijki w całych Stanach Zjednoczonych, w tym także w Chicago.

W dorocznej paradzie uczestniczą nie tylko geje i lesbijki, ale także osoby o heteroseksualnej orientacji. Wszyscy zgodnie podkreślają, że impreza jest nie tylko okazją do zabawy ale przede wszystkim możliwością zamanifestowania swojej odmienności i sposobem walki o równouprawnienie homoseksualistów, w szczególności o prawo do zawierania małżeństw.

Chicagowska policja potwierdziła, że otrzymała zgłoszenie o uszkodzeniu platform. Do tej pory nie ustalono kto dopuścił się aktu wandalizmu.

MP

Zobacz także:

Małżeństwa gejów i lesbijek legalne w stanie Nowy Jork

Większość Amerykanów za gejowskimi małżeństwami

11 KOMENTARZE

    • …gorzej jak rodzice skrywaja przez dziurke od klucza takie zwiazki, czy nasi najukochansi proboszczowie ?

REKLAMA

2100308692 views

REKLAMA

REKLAMA

2100308925 views

REKLAMA

REKLAMA

2102105317 views

REKLAMA

2100309068 views

REKLAMA

2100309169 views

REKLAMA

2100309279 views