REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Chicago. Rusza proces mężczyzny oskarżonego o zamordowanie rodziny

Chicago. Rusza proces mężczyzny oskarżonego o zamordowanie rodziny

-

Po pięciu latach od śmierci Kimberly Vaughn i trójki jej dzieci rusza domniemanego zabójcy. Christopher Vaughn, mąż i ojciec ofiar, oskarżony jest o dokonanie poczwórnego morderstwa. Mężczyzna utrzymuje, że jest niewinny, a za spust 14 czerwca 2007 roku pociągnęła jego żona.

fot. 42-letni Christopher Vaugh jest oskarżony o zamordowanie swej żony Kimberly oraz trójki dzieci:

REKLAMA

2147483647 clicks

W poniedziałek w sądzie hrabstwa Will wyłoniona zostało 12 sędziów przysięgłych w głośnej sprawie zabójstwa Kimberly Vaughn i jej dzieci. Na ławie oskarżonych zasiada mąż kobiety i ojciec 12-letniej Abigayle, 11-letniej Cassandry i 8-letniego Blake’a, 37-letni Christopher Vaughn.

Ciała matki i jej dzieci zostały znalezione 14 czerwca 2007 roku w samochodzie zaparkowanym w bocznej drodze w miejscowości Channahon, około 40 mil na południowy-zachód od Chicago. Christopher Vaughn wezwał policję twierdząc, że jego żona postrzeliła najpierw zabiła troje dzieci pary, zraniła jego samego, a następnie odebrała sobie życie. Mężczyzna z ranami postrzałowymi nie zagrażającymi jego życiu trafił do szpitala. Śledczy w toku dochodzenia podważyli jednak wersję wydarzeń przedstawioną przez 37-letniego wówczas mężczyznę. Christopher Vaughn został aresztowany w domu pogrzebowym, przed ceremonią żałobną w intencji jego żony i dzieci. Prokuratura postawiła mu cztery zarzuty dokonania morderstwa z premedytacją.

Wśród dowodów zebranych przeciwko mężczyźnie jest znaleziony w jego domu artykuł prasowy, mówiący o tym jak upozorować zabójstwo. Śledczy ustalili także, że na dzień przed tragedią Christopher Vaughn trenował strzelanie do celu na lokalnej strzelnicy. Jego żona i dzieci zginęły z tej samej broni, jakiej Vaughn używał podczas treningu.

Christopher Vaughn utrzymuje, że jest niewinny, a za spust feralnego dnia pociągnęła jego żona.

Proces mężczyzny odbywał będzie się w sądzie hrabstwa Will, w tym samym budynku, w którym ważą się losy Drew Petersona – byłego policjanta z Bolingbrook oskarżonego o zamordowanie trzeciej żony, Kathleen Savio. 58-letni Peterson jest także podejrzanym w związku z zaginięciem czwartej żony, Stacey Peterson. 23-letnia Stacey ostatni raz widziana była w październiku 2007 roku.

mp

7 KOMENTARZE

  1. jakoś tak się składa, że “county” najłatwiej czy też najlepiej się tłumaczy na polski powiat, jeżeli weźmiemy, że stan to województwo. A przecież wyraz “county” pochodzi od angielskiego tytułu feudalmego “Count” – hrabia.Podobno pierwszy raz użyto tego słowa do kolonii Virginii i tak już zostało, więc na dobrą sprawę “county” to jednak hrabstwo a nie powiat. Powiat to District – co z kolei dla j. polskiego stosuje się do okręgu?
    Ja mam wrażenie, że obydwa tłumaczenia, zarówno hrabstwo jak i powiat są poprawne, więc może jednak asiu nie gorączkuj się i nie popisuj swoją wątpliwą(w przypadku wyrazu “county”) wiedzą….

  2. hm, trochę to dziwnie wyszło, że “stan” to województwo, bardziej by pasoało, że jeżeli “county to powiat, to “state” województwo. Ale, na dobrą sprawdę to taki podział administracyjny jak powiat, prawdę mówiąc, to nie wiem, czy jeszcze gdzieś po za Polska się znajdzie, więc używanie nazewnictwa “powiat cook” jesto tyle zgodny z polskim podziałem więc i zrozumiały dla Polaka.Ale, na dobrą sprawę oznacza hrabstwo, chociaż w USA o takich podziałach trudno mówić nie wspominając już o feudalnych tytułach odnoszących sie w j. angielskim do słowa “count”..

REKLAMA

2131795183 views

REKLAMA

REKLAMA

2131795198 views

REKLAMA

REKLAMA

2133591518 views

REKLAMA

2131795208 views

REKLAMA

2131795211 views

REKLAMA

2131795215 views

Emilia Plewa

Alexandra Sankowska

Tomasz Witkowski

Maya Woroszyło

Lusia Planica

Zuzanna Ochwat

Alexander Kubiak

Maximilian Ostrowski

Patrick Jerabek