REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Chicago przyjazne rowerzystom

Chicago przyjazne rowerzystom

-

fot.Alanscottwalker/Wikipedia
fot.Alanscottwalker/Wikipedia

Chicago zajmuje wysokie szóste miejsce na liście amerykańskich miast najbardziej przyjaznych rowerzystom – takie wyniki przyniosła coroczna ankieta Walk Score.

REKLAMA

Chicago osiągnęło “wynik rowerowy” 70,2 na 100 punktów możliwych dzięki budowie w ubiegłym roku nowych ścieżek rowerowych i wytyczeniu pasów dla rowerzystów na ulicach miasta.

Wietrzne Miasto wyprzedziło w rowerowej klasyfikacji Minneapolis, które zajęło pierwsze miejsce uzyskując 81,3 punktów. Na drugiej pozycji znalazło się San Francisco, na trzeciej Portland, a następnie Denver. Piąte miejsce zajmuje Boston.

Klasyfikacja sporządzona przez Bike Score różni się od podobnej opublikowanej przez “Bicycling Magazine”. Ta sporządzana co dwa lata lista umieszcza Chicago na drugim miejscu, zaraz po Nowym Jorku, w kategorii miast najbardziej przyjaznych rowerzystom.

Chicago oferuje niezmotoryzowanym ponad 200 mil ścieżek i szlaków rowerowych. Przed trzema laty burmistrz Rahm Emanuel obiecywał, że do 2020 r. rowerzyści będą mieli do dyspozycji 645 mil ścieżek, co pozwoli Chicago zająć zaszczytne pierwsze miejsce wśród amerykańskich miast.

(ak)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks