REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Chicago. Polak oskarżony o podpalenie

Chicago. Polak oskarżony o podpalenie

-

53-letni Stefan Kogut z Prospect Heights został w poniedziałek oskarżony o podpalenie w związku z eksplozją, do której doszło w grudniu ubiegłego roku w dwurodzinnym budynku w miejscowości Skokie, na północnych przedmieściach Chicago. W toku śledztwa ustalono, że ogień został podłożony celowo.

fot. Renee Rendler-Kaplan - Police photo/ Stefan Kogut oskarżony został o podpalenie budynku przy 8734 N Kimball Ave.

REKLAMA

Eksplozja, do której doszło 12 grudnia ubiegłego roku całkowicie zniszczyła front budynku i naruszyła jego konstrukcję. Początkowo przypuszczano, że niezamieszkałym domu przy 8734 N Kimball Ave. Wybuchł gaz ziemny. W toku śledztwa ustalono jednak, że ogień został podłożony celowo. Kluczowe okazały się dowody znalezione przy rannym mężczyźnie, leżącym na trawniku przez zniszczonym domem. Był nim 53-letni Stefan Kogut zamieszkały w okolicy 100 West Ridge Ave. w Prospect Heights. Mężczyzna w wyniku eksplozji został ranny i trafił do szpitala. Strażacy znaleźli przy nim spaloną zapałkę. Jego samochód zaparkowany był przed domem z kluczykami w stacyjce, co według śledczych mogło świadczyć o tym, że Kogut chciał szybko odjechać z miejsca zdarzenia. Dom, w którym doszło do eksplozji i pożaru należał do młodej pary, z która Polak jest spokrewniony. Budynek kupiony został niedługo przed pożarem po okazyjnej cenie, jak tzw. „short sale” i był remontowany. Podpalenie mogło być według śledczych próbą wyłudzenia odszkodowania. Straty powstałe w wyniku pożaru oszacowano na 270 tys. dolarów. Ze względów bezpieczeństwa zdecydowano o rozbiórce budynku.

Zobacz także:

W związku z postawionymi zarzutami Stefan Kogut został zatrzymany. Za jego wyjście na wolność sąd wyznaczył kaucję w wysokości pół miliona dolarów. Kolejna rozprawa w sprawie Polaka odbędzie się 7 maja.

Do oskarżenia Stefana Koguta o podpalenie doszło w wyniku intensywnego dochodzenia prowadzonego wspólnie przez Skokie Police Department, Skokie Fire Department i Illinois Fire Marshals.

mp

 

 

11 KOMENTARZE

    • Klim, oświeć mnie jeszcze, ale tak bardzo prosto, bym zrozumiał, bo zawile piszesz, co ma youtube do portalu “Infousa”?

      Do yura – jeżeli jesteś na facebooku i masz swoje zdjęcie na swoim koncie, wystarczy tutaj “kliknąć” na “lubię to”.
      Bo mam wrażenie, że o zdjęcie wśród tych osób “które lubią informacjeUSA.com” Ci chodziło.

    • zapytaj admina czy pozwoli ci wkleic kod ( albo badz cowboy-em i nie pytaj tylko wklejaj),ale nawet jesli pozwoli to musisz miec gdzies ten obrazek ( wskazac go), mysle o jakims serwerze platnym lub bezplatnym.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks