REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoChicago. Polak chciał „spalić żywcem” krewnych byłej żony

Chicago. Polak chciał „spalić żywcem” krewnych byłej żony

-

49-letni Zenon Grzegorczyk został oskarżony o próbę zlecenia zabójstwa sześciu osób – informuje dziennik Chicago Sun Times. Polak został zatrzymany przez tajnych agentów federalnych w środę, kiedy wręczył im 3 tys. dolarów zaliczki. Chciał, aby płatni zabójcy „spalili żywcem” krewnych jego byłej żony, którzy według niego „rozbili mu małżeństwo”.

fot. Cook County Sheriff's Office/ Zenon Grzegorczyk

REKLAMA

Jak pisze Sun Times, imigrant z Polski znalazł się w kręgu zainteresowań agentów federalnego Biura ds. Alkoholu, Tytoniu, Broni Palnej i Materiałów Wybuchowych (ATF) w ubiegłym roku, kiedy chciał kupić granaty i karabiny AK-47, i wysłać je do znajomych nad Wisłą. Mieszkający w Des Plaines Zenon Grzegorczyk spotkał się w tym celu z dwoma pośrednikami w handlu bronią. W rzeczywistości byli nimi podstawieni agenci ATF i szeryfa powiatu hrabstwa Cook. Podczas jednego ze spotkań Grzegorczyk powiedział im, że chce zlikwidować sześć osób, które nastawiły przeciwko niemu jego żonę i doprowadziły do rozpadu jego małżeństwa. Na nagraniach audio Zenon Grzegorczyk mówi, że chce aby cała szóstka „spłonęła żywcem”, bo to byłaby bardzo bolesna śmierć.

Za wykonanie zlecenia Polak zaoferował w sumie 45 tysięcy dolarów. Spiskowiec, obawiając się, że może zostać nagrany, chciał spotkać się z „płatnymi zabójcami” w rosyjskiej łaźni, gdzie cała trójka musiałaby być w negliżu. Ostatecznie do spotkania doszło w minioną środę w restauracji sieci McDonalds w północno-zachodniej części Chicago. Grzegorczyk wręczył mężczyznom 3 tys. dolarów w gotówce i pokazał pozostałe 42 tys., które miały trafić w ich ręce po wykonaniu zlecenia.

Zenon Grzegorczyk został aresztowany przez federalnych agentów na parkingu restauracji w kilka minut po przekazaniu pieniędzy.

49-letni Polak usłyszał zarzut zlecenie zabójstwa sześciu osób, za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

in

 

REKLAMA

2119200275 views

REKLAMA

2119200369 views

REKLAMA

REKLAMA

2120996723 views

REKLAMA

2119200438 views

REKLAMA

2119200494 views

REKLAMA

2119200537 views