REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoChicago. Po skandalu w kostnicy polecą głowy

Chicago. Po skandalu w kostnicy polecą głowy

-

Te zdjęcia wywołały oburzenie mediów i mieszkańców Chicago: stosy ciał w plastikowych workach, piętrzące się w kostnicy hrabstwa Cook; zwłoki leżące jedne na drugich, tygodniami czekające na pochówek. Po nagłośnieniu skandalu stanowe władze wszczęły dochodzenie w sprawie nieprawidłowości. Wygląda na to, że w kostnicy polecą głowy. 

fot. Cook County Morgue/ Zdjecia wykonane przez jednego z pracowników kostnicy wywołały w Chicago oburzenie

O skandalicznych warunkach panujących w kostnicy hrabstwa Cook (CCM) zrobiło się głośno, kiedy jeden z jej pracowników zrobił zdjęcia piętrzących się w chłodni ciał i przekazał je mediom. Widać na nich m.in. zwłoki w plastikowych workach, z których wystają stopy i ręce. Pomieszczenia wyglądają na brudne i zaniedbane. Po fali krytyki i oburzenia mieszkańców Chicago, przewodnicząca rady hrabstwa Cook Toni Preckwinkle osobiście interweniowała w tej sprawie, sprawdzając warunki w kostnicy. Preckwinkle przyznała, że to co zobaczyła było „bardzo niepokojące”.  Szefowa rady hrabstwa Cook zapowiedziała gruntowne zmiany: weryfikację obowiązujących procedur, szkolenia oraz zwolnienia pracowników kostnicy. „Po tym co zobaczyłam, nie mam wątpliwości że konieczne są zwolnienia i gruntowne zmiany” – powiedziała Preckwinkle.

REKLAMA

Wszystko wskazuje jednak na to, że szefowa kostnicy, doktor Nancy Jones pozostanie na swym stanowisku. Jones, która od momentu ujawnienia szokujących zdjęć unika kontaktu z mediami, w specjalnym odrzuciła oskarżenia o złe zarządzanie podległej jej instytucji. Jones podkreśla, że winę za zaistniałą sytuację w dużej mierze ponoszą władze stanowe, które obcięły fundusze na pochówek osób, których ciała znajdują się w kostnicy. W efekcie cięć w kostnicy, w której normalnie zmieścić może się 300 ciał, liczba zwłok przekroczyła 400.

Sprawą zainteresował się Departament Pracy stanu Illinois, który wszczął dochodzenie w sprawie „niebezpiecznych warunków” panujących w kostnicy. Oficjalne zawiadomienie o nieprawidłowościach złożył anonimowy pracownik CCM. To nie pierwsza skarga w tej sprawie: od 2010 roku stanowy Departament Pracy pięciokrotnie otrzymywał informacje o potencjalnych nieprawidłowościach w kostnicy.

W chłodniach Cook County Morgue przechowywane są zwłoki osób oczekujących na identyfikację, samotnych lub bezdomnych, którzy nie mają bliskich mogących zająć się ich pochówkiem, lub których nie stać na zorganizowanie pogrzebu.

W piątek przed kostnicą obrońcy praw człowieka protestowali przeciwko nieludzkim warunkom, w jakich przechowywane są zwłoki w hrabstwie Cook. Przed budynkiem CCM zebrali się także przedstawiciele różnych wyznań, którzy modlili się za zmarłych oczekujących na pochówek.

mp

 

 

REKLAMA

2100309710 views

REKLAMA

REKLAMA

2100309943 views

REKLAMA

REKLAMA

2102106335 views

REKLAMA

2100310086 views

REKLAMA

2100310187 views

REKLAMA

2100310297 views