REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Chicago. Po skandalu w kostnicy polecą głowy

Chicago. Po skandalu w kostnicy polecą głowy

-

Te zdjęcia wywołały oburzenie mediów i mieszkańców Chicago: stosy ciał w plastikowych workach, piętrzące się w kostnicy hrabstwa Cook; zwłoki leżące jedne na drugich, tygodniami czekające na pochówek. Po nagłośnieniu skandalu stanowe władze wszczęły dochodzenie w sprawie nieprawidłowości. Wygląda na to, że w kostnicy polecą głowy. 

fot. Cook County Morgue/ Zdjecia wykonane przez jednego z pracowników kostnicy wywołały w Chicago oburzenie

REKLAMA

2147483647 clicks

O skandalicznych warunkach panujących w kostnicy hrabstwa Cook (CCM) zrobiło się głośno, kiedy jeden z jej pracowników zrobił zdjęcia piętrzących się w chłodni ciał i przekazał je mediom. Widać na nich m.in. zwłoki w plastikowych workach, z których wystają stopy i ręce. Pomieszczenia wyglądają na brudne i zaniedbane. Po fali krytyki i oburzenia mieszkańców Chicago, przewodnicząca rady hrabstwa Cook Toni Preckwinkle osobiście interweniowała w tej sprawie, sprawdzając warunki w kostnicy. Preckwinkle przyznała, że to co zobaczyła było „bardzo niepokojące”.  Szefowa rady hrabstwa Cook zapowiedziała gruntowne zmiany: weryfikację obowiązujących procedur, szkolenia oraz zwolnienia pracowników kostnicy. “Po tym co zobaczyłam, nie mam wątpliwości że konieczne są zwolnienia i gruntowne zmiany” – powiedziała Preckwinkle.

Wszystko wskazuje jednak na to, że szefowa kostnicy, doktor Nancy Jones pozostanie na swym stanowisku. Jones, która od momentu ujawnienia szokujących zdjęć unika kontaktu z mediami, w specjalnym odrzuciła oskarżenia o złe zarządzanie podległej jej instytucji. Jones podkreśla, że winę za zaistniałą sytuację w dużej mierze ponoszą władze stanowe, które obcięły fundusze na pochówek osób, których ciała znajdują się w kostnicy. W efekcie cięć w kostnicy, w której normalnie zmieścić może się 300 ciał, liczba zwłok przekroczyła 400.

Sprawą zainteresował się Departament Pracy stanu Illinois, który wszczął dochodzenie w sprawie „niebezpiecznych warunków” panujących w kostnicy. Oficjalne zawiadomienie o nieprawidłowościach złożył anonimowy pracownik CCM. To nie pierwsza skarga w tej sprawie: od 2010 roku stanowy Departament Pracy pięciokrotnie otrzymywał informacje o potencjalnych nieprawidłowościach w kostnicy.

W chłodniach Cook County Morgue przechowywane są zwłoki osób oczekujących na identyfikację, samotnych lub bezdomnych, którzy nie mają bliskich mogących zająć się ich pochówkiem, lub których nie stać na zorganizowanie pogrzebu.

W piątek przed kostnicą obrońcy praw człowieka protestowali przeciwko nieludzkim warunkom, w jakich przechowywane są zwłoki w hrabstwie Cook. Przed budynkiem CCM zebrali się także przedstawiciele różnych wyznań, którzy modlili się za zmarłych oczekujących na pochówek.

mp

 

 

REKLAMA

2131797272 views

REKLAMA

REKLAMA

2131797287 views

REKLAMA

REKLAMA

2133593607 views

REKLAMA

2131797297 views

REKLAMA

2131797300 views

REKLAMA

2131797304 views

Emilia Plewa

Alexandra Sankowska

Tomasz Witkowski

Maya Woroszyło

Lusia Planica

Zuzanna Ochwat

Alexander Kubiak

Maximilian Ostrowski

Patrick Jerabek