REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoChicago. Ostatnia szansa na rejestrację do wyborów

Chicago. Ostatnia szansa na rejestrację do wyborów

-

Ci, którzy chcą za cztery tygodnie wybierac nastęnego prezydenta, a nie sa jeszcze zarejestrownai do wybór maja bardzo niewiele czasu. Wtorek jest w metropolii Chicago ostatnim dniem rejestracji do wyborów. 

fot. Wtorek jest w Chicago ostatnim dniem rejestracji do udziału w wyborach

REKLAMA

Zainteresowanie udziałem w głosowaniu, które odbędzie się dokładnie za cztery tygodnie jest w tym roku w Chicago mniejsze niż przed czterema laty. Do głosowania zarejestrowało się 1,27 mln osób, czyli o 250 tys. mniej uprawnionych do głosowania niż 2008 roku. Około pół miliona mieszkańców nie złożyło stosownego formularza.

Przewodniczący chicagowskiej komisji wyborczej przyznaje, że fakt iż o fotel prezydenta ubiegał się charyzmatyczny polityk z Wietrznego Miasta zenergetyzował mieszkańców, zwłaszcza wielu młodych ludzi, którzy zazwyczaj nie brali udziału w głosowaniu. Po czterech latach emocje opadły, a wraz z nimi spadło zainteresowanie wyborami.

Ci, którzy chcą głosować 6 listopada jeszcze do północy 9 października mają czas na dokonanie rejestracji. Biuro Chicago Board of Elections przy 69 West Washington do ostatniej minuty będzie przyjmować formularze.

Cały proces jest prosty I zajmuje zaledwie kilka minut.

Aby zarejestrować się do udziału w wyborach, dana osoba musi posiadać obywatelstwo Stanów Zjednoczonych, najpóźniej w dniu wyborów kończyć 18 lat i mieszkać w swoim okręgu wyborczym co najmniej 30 dni przed dniem wyborów.

Formularze do rejestracji są dostępne w języku polskim. Aplikacje należy wypełnić, podpisać i zwrócić do urzędu Komisji Wyborczej miasta Chicago dziś przed północą. Formularze przesłane drogą pocztową muszą posiadać stempel pocztowy z datą nie późniejszą niż 9 października.

Wyborcy, którzy potrzebują się zarejestrować po raz pierwszy, odnowić adres zamieszkania lub zmienić nazwisko mają następujące możliwości:

– Wyborcy mogą wydrukować formularz do rejestracji ze strony internetowej www.chicagoelections.com. Formularz należy wypełnić i podpisać oraz dostarczyć dziś do urzędu Komisji Wyborczej;

– Rejestrując się osobiście w siedzibie Rady Wyborczej pod adresem: 69 W. Washington Street w godzinach od 9 rano do 24.00;

– Formularze są dostępne w bibliotekach publicznych na terenie miasta;

– Rejestrując się w siedzibie Sekretarza Stanu wydającego prawo jazdy;

Wyborcy, którzy nie zdążą się zarejestrować w upływającym dziś terminie mają możliwość rejestracji osobiście tylko w urzędzie Komisji Wyborczej pod adresem 69 W. Washington Street w okresie tzw. „Grace Period”. Dodatkowa rejestracja potrwa od środy 10 października do soboty 3 listopada. Osoby rejestrujące się w tym okresie tego samego dnia muszą oddać swój głos. Podczas rejestrowania się w okresie dodatkowym, od każdej osoby wymagane jest przedstawienie dwóch dokumentów tożsamości. Jeden z nich musi zawierać obecny adres zamieszkania.

Więcej informacji na temat rejestracji do wyborów oraz samego głosowania znaleźć można w języku polskim na stronie Chicago Board of Elections.

in

 

3 KOMENTARZE

REKLAMA

2123195149 views

REKLAMA

REKLAMA

2123195166 views

REKLAMA

2124991486 views

REKLAMA

2123195176 views

REKLAMA

2123195182 views

REKLAMA

2123195186 views