REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Chicago ogłosi amnestię mandatową i podatkową

Chicago ogłosi amnestię mandatową i podatkową

-

fot.Rob/Flickr
fot.Rob/Flickr

W związku z planowanymi przez władze Chicago podwyżkami podatku od nieruchomości, burmistrz Rahm Emanuel postanowił uspokoić emocje mieszkańców proponując umorzenie niezapłaconych mandatów drogowych i miejskich podatków.

REKLAMA

Zgodnie z ogłoszoną w piątek 4 września amnestią mandatową i podatkową, osobom i firmom, które wciąż nie zapłaciły mandatów drogowych, grzywien oraz miejskich podatków, płatności te zostaną umorzone. Niestety chodzi tylko o kary i należności nałożone przed rokiem 2012.

Biuro burmistrza przygotowuje nowy plan płatności mandatów drogowych, pozwalający kierowcom unikać kar za regulowanie należności po wyznaczonym terminie.

Biuro burmistrza nie podało jaka łączna kwota zostanie mieszkańcom Wietrznego Miasta darowana. Rahm Emanuel, umarzając chicagowianom mandaty i zaległe podatki chce zapewne poprawić swój nadwątlony ostatnio wizerunek, który swoją decyzją o podwyższeniu podatku od nieruchomości wzbudził kontrowersje i niezadowolenie mieszkańców. Dodatkowe opłaty proponowane przez władze Chicago to podatek za wywóz śmieci, podniesienie cen taksówek i usług firm przewozowych (np. Uber) oraz tzw. elektronicznych papierosów.

(gd)

6 KOMENTARZE

  1. Typowe dla demokratow. Daruje sie dlugi ludziom niesolidnym i jak zwykle sie ich preferuje, a podatki nalozy sie na wlascicieli domow, ktorzy praktycznie nia maja mozliwosci ich unikniecia. Czy mieszkancy Chicago obudza sie kiedykolwiek i przestana glosowac na “rzadzaca mafie”?

    • Przeciez tak najlatwiej.Podniosa podatki wszystkim wlascicielom domow -Bo wiadomo ,ze zaplaca a mandatu jezeli ktos nie zaplacil Od 2012 to raczej nie mial zamiaru nigdy go juz zaplacic ,wiec te pieniadze i tak pewno nigdy nie wplynelyby do budzetu miasta.Tak wiec robi sie skok na kase zwyklych mieszkancow Chicago a daje sie w zamian pozorny prezent ,pieniadze z niezaplaconych mandatow ktorych nigdyby nie bylo w kasie miasta I raczej nigdy nie zostalyby wyegzekwowane.Tak sie robi durniow ze spoleczenstwa.

    • Jestem za…tylko Trump zrobi tutaj normalnosc….lacznie z “turystami” ! a tak wogole dlaczego ludzie mieszkaja w tym zgnilym Chicago jak na przedmiesciach jest latwiej I nie ma tej szaranczy kolorowej,zero gangow I patologi ?

    • Tak ,a Co ze szkolami?A Co powiedz na temat odsniezania zima?A Co z nowym podatkiem ktore Chicago wprowadzilo chyba jako pierwsze na swiecie mianowicie opdatkowanie internetu “cloud tax”? Ile kosztuje city sticker w Chicago?Chicago to syf I ja Jak najszybciej sie stad zwijam na przedmiescia I gdzie mam koszty,dla mnie licza sie tylko spokoj,bezpieczenstwo ,stabilnosc I edukacja.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks