REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoChicago. Nie pobrano mu krwi, bo wyglądał na geja

Chicago. Nie pobrano mu krwi, bo wyglądał na geja

-

Heteroseksualny mieszkaniec Chicago, który chciał oddać krew utrzymuje, że został odrzucony przez centrum krwiodawstwa, ponieważ zdaniem jego pracowników wyglądał jak osoba o odmiennej orientacji homoseksualnej.

fot. Mario Wagner/Plakat aktywistów dążących do zniesienia zakazu oddawania krwi przez homoseksualistów

Kiedy 22-letni Aaron Pace udał się do centrum krwiodawstwa, aby jak zwykle oddać krew, poinformowano go, że nie zostanie przyjęty, ponieważ „wygląda na geja”. Podczas rutynowego wywiadu pracownicy stacji uznali, że 22-latek zachowuje się jak homoseksualista.

REKLAMA

Oburzony mężczyzna przyznał, że może wprawdzie  sprawiać takie wrażenie, jednak zapewnił, że jest zainteresowany wyłącznie osobami płci przeciwnej.

W rozmowie z dziennikarzami lokalnej gazety Chicago Sun-Times Pace opowiada: „Poczułem się upokorzony i zawstydzony. To nie w porządku, że nawet bezdomni mogą oddawać krew, a homoseksualiści nie”.

Centra krwiodawstwa, w tym te prowadzone przez Czerwony Krzyż, odmawiają pobierania krwi homoseksualistom ze względu na obowiązującą od 1983 roku ustawę, która zabrania gejom zostania dawcami. Ustawa została przyjęta z powodu zwiększonego ryzyka zarażenia wirusem HIV wśród homoseksualistów. Obecnie jednak, we wszystkich centrach krwiodawstwa przeprowadzane są testy m.in. na obecność wirusa HIV i żółtaczki typu B i C, syfilisu.

Obrońcy praw mniejszości seksualnych od lat apelują o zniesienie przestarzałych regulacji prawnych, które ich zdaniem są po prostu niesprawiedliwe i oparte na przestarzałych zasadach.

AS

7 KOMENTARZE

  • Katarzyno, Ty wiesz ja wiem, co niektórzy nie. Nic na to nie poradzimy, dlaczego? Bo świat się składa z ludzi którzy go akceptują albo nie.

  • Haniu, co wg Ciebie znaczy “bez zastrzezen” ???? Co za roznica czy krew odda homo czy hetero? Zawsze sa robione testy, wiec w czym jest problem???? To przeciez paranoja!!!
   Dla mnie bez roznicy czy bedzie to krew od geja czy lesbijki, czy od faceta czy od kobiety, czy od bialego, czarnego, zoltego czy czerwonego, czy to szatyn czy blondi, czy to republikanin czy demokrata, wysoki czy niski. Wazne, by pasowala do mojej grupy krwi. Wazne by mi URATOWALA ZYCIE 🙂
   pozdrawiam

 1. .kiedys chcialam oddac krew..ale przybysze z moich lat nie mogli bo ponoc chodzilo o ryzyko wirusowego zakazenia watroby…sa przeciez jakies wytyczne i nie ysle, ze chodzilo o dyskryminacje….czasem chlop tez powie, ide do baru, bo baba sie kloci, a baba dawno na wczasach..

REKLAMA

2128630324 views

REKLAMA

REKLAMA

2128630340 views

REKLAMA

REKLAMA

2130426660 views

REKLAMA

2128630350 views

Piękna Gabriela

Kubańska Atlantyda

Jak Ararat pobił Napoleona

Malarz samotności

REKLAMA

2128630354 views

REKLAMA

2128630358 views