REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Chicago nie odwołuje Halloween

Chicago nie odwołuje Halloween

-

Burmistrz Lori Lightfoot, w przeciwieństwie do gubernatora J.B. Pritzkera i Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC), nie odwołuje Halloween. Miasto wyznacza zasady i zachęca do bezpiecznego świętowania.

„Po tym, jak w zeszłym roku tak wiele zabrano, ważne jest dla mnie i dla rodziców w całym Chicago, żeby dać naszym dzieciom coś, na co możemy czekać. Ale musimy zrobić to we właściwy sposób” – powiedziała w czasie konferencji burmistrz Lightfoot.

REKLAMA

Obchody Halloween będą dozwolone pod warunkiem zachowywania następujących zasad:

– Każdy, łącznie z darczyńcami cukierków, powinien nosić maskę.

– Mieszkańcy, którzy chcą uczestniczyć w obchodach Halloween, powinni zostawić zapalone światło i/lub powiesić znak wskazujący na chęć zabawy.

– Przy rozdawaniu cukierków należy stosować środki do higieny rąk i zachowywać dystansowanie społeczne.

– Grupy osób powinny składać się z sześciu lub mniej osób,

– Rodziny spacerujące z dziećmi w ramach Trick-or-Treat muszą pozostać w ruchu, aby uniknąć gromadzenia się.

– Cukierki nie powinny być zostawiane we wspólnych miskach, do których dzieci muszą sięgać ani spożywane przed powrotem do domu i umyciem rąk.

– Zakazane jest funkcjonowanie nawiedzonych domów i organizowanie imprez okolicznościowych, zgodnie z obowiązującymi limitami na zgromadzeniach.

Lori Lightfoot i dr Allison Arwady wystąpiły w czasie konferencji w przebraniach „pogromców wirusa”.„W tym roku bardziej niż kiedykolwiek ważne jest, aby świętować Halloween bezpiecznie i odpowiedzialnie” – powiedziała burmistrz. „Dzięki tym wytycznym upewniamy się, że dzieci i dorośli, którzy chcą cieszyć się Halloween, mogą to zrobić bez narażania siebie i swojej społeczności na niebezpieczeństwo”.

Miasto będzie również gospodarzem wydarzeń, które nazwano „Halloweek”, w tym programów opracowanych wspólnie z Chicago Park District i Chicago Public Library, które będą dostępne na stronie chicagohalloweek.org.

(kk)

1 KOMENTARZ

  1. Odwołane czy nie odwołane Halloween? Czy to ma jakieś znaczenie? W takich miastach jak New York, Los Angeles, Chicago, Portland i wiele innych Halloween trwa od kilku miesięcy, a w Chicago nawet od kilkunastu lat. W pewnych dzielnicach tych miast to nawet całe zastępy lucyferów z kostuchą na czele tak nie wystraszą ludzi jak gangsterzy narkotykowi i “bojownicy” BLM i Antify.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks