REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Chicago nie dołączy do bojkotu Rosji

Chicago nie dołączy do bojkotu Rosji

-

Chicago nie zamierza dołączyć do bojkotu Rosji i wszystkiego co rosyjskie, do którego nawołują aktywiści broniący praw homoseksualistów.

fot. chicagosistercities.com
fot. chicagosistercities.com

REKLAMA

2147483647 clicks

Organizacja Equality Illinois wezwała władze Wietrznego Miasta do zawieszenia programu Miast Siostrzanych z Moskwą. Dyrektor Randy Hanning oświadczył, iż pierwszym krokiem w kierunku bojkotu powinno być wykluczenie Rosji z przewidzianego na przyszły tydzień Międzynarodowego Festiwalu Miast Siostrzanych Chicago.

Equality Illinois apeluje także do przedsiębiorców o zawieszenie kontaktów biznesowych z Rosją i wzywa Amerykanów do rezygnacji z podróży do tego kraju.

W odpowiedzi, w imieniu władz miasta przewodnicząca komitetu Chicago Sister Cities Moscow Aleksanda Etimova oświadczyła, że ograniczenie kontaktów biznesowych i kulturalnych obydwu miast doprowadzi jedynie do większej izolacji społeczności lesbijskich i gejowskich. Dodała, iż miasto opowiada się za utrzymaniem  związków na obecnym poziomie, co będzie służyć lepszemu porozumieniu i tolerancji.

Z kolei Hanning ze swej strony przypomniał, że rosyjska rozprawa z ludźmi o odmiennych orientacjach seksualnych stoi w sprzeczności z oświadczeniem Wysokiego Komisarza ds. Praw Człowieka ONZ, który w ubiegłym miesiącu zainaugurował międzynarodową kampanię w obronie praw społeczności homoseksualnych.

Apele Equality Illinois nie są skierowane wyłącznie do władz Chicago. Organizacja domaga się, by Bloomington-Normal zerwało współpracę w ramach programu Miast Siostrzanych z rosyjskim miastem Wladimir, a Dixon z rosyjskim Dikson.

(ak)

REKLAMA

2131800849 views

REKLAMA

REKLAMA

2131800864 views

REKLAMA

REKLAMA

2133597184 views

REKLAMA

2131800874 views

REKLAMA

2131800877 views

REKLAMA

2131800881 views

Alexandra Sankowska

Tomasz Witkowski

Maya Woroszyło

Lusia Planica

Zuzanna Ochwat

Alexander Kubiak

Maximilian Ostrowski

Patrick Jerabek

Mateusz Boksa