REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Chicago namawia do szczepienia się na grypę

Chicago namawia do szczepienia się na grypę

-

Chicagowski Departament Zdrowia Publicznego (CDPH) rozpoczął coroczną kampanię szczepień przeciwko grypie, która ma zachęcić mieszkańców Chicago do przyjmowania szczepionki.

CDPH zaleca szczepienie wszystkim, którzy ukończyli pół roku życia. Aby zapewnić dostęp do szczepionki każdemu mieszkańcowi, niezależnie od jego statusu imigracyjnego i możliwości finansowych, CDPH zaplanowało w październiku i listopadzie bezpłatne szczepienia w ponad 50 gminnych klinikach.

REKLAMA

„Teraz bardziej niż kiedykolwiek, każdy musi zrobić co w jego mocy, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się chorób układu oddechowego, takich jak grypa i COVID-19” – mówiła w dniu ogłoszenia programu dr Allison Arwady, miejska komisarz ds. zdrowia publicznego. „To, co wydarzy się tej jesieni i zimy, jest niepewne, ale prawdopodobne jest, że wystąpi zarówno COVID-19, jak i sezonowo wystąpi grypa. Przeprowadzenie szczepień przeciw grypie sezonowej przed końcem października jest najlepszym sposobem na ochronę przed grypą siebie, swoich bliskich, swojej społeczności” – dodała.

„Szczepionka przeciwko grypie uratowała życie milionom ludzi. Jest bezpieczna, skuteczna i pomaga zmniejszyć ryzyko poważnych skutków, w tym hospitalizacji i śmierci” – powiedziała dr Candice Robinson, dyrektor medyczny CDPH.

Akcja masowych szczepień na grypę organizowana jest co roku. Informacje o placówkach, w których mieszkańcy mogą się zaszczepić bezpłatnie, dostępne są na stronie internetowej chicago.gov/flu. Mieszkańcy mogą zarejestrować się na niej z wyprzedzeniem.

CDPH oferuje również bezpłatne szczepionki dla nieubezpieczonych dzieci i dorosłych w przychodniach szczepień ochronnych CDPH oraz przez mobilną klinikę szczepień ochronnych. The Chicago Mobile CareVan to publiczno-prywatne partnerstwo z Blue Cross i Blue Shield of Illinois (BCBSIL), które rozpoczęło się w 1993 roku po wybuchu epidemii odry w Chicago. W 2019 roku w ramach tej akcji podano 11237 szczepionek.

Szczepienia przeciwko grypie są w tym sezonie ważniejsze niż kiedykolwiek – informuje departament. Dotyczy to zwłaszcza osób, które są bardziej narażone na ryzyko wystąpienia lub rozwoju poważnych powikłań związanych z grypą i COVID-19, jak również tych, które są opiekunami osób bardziej narażonych na te dwie choroby.

(kk)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bezpieczne Halloween (WIDEO)

Kryzys w Dolinie Napa

W czepku urodzeni

Wyborczy rekord?

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks