REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Chicago najbardziej przyjazne imigrantom

Chicago najbardziej przyjazne imigrantom

-

Chicago zostało uznane za najbardziej przyjazne imigrantom miasto w Stanach Zjednoczonych w badaniu, w którym pod uwagę wzięto 100 ośrodków miejskich.

Według raportu New American Economy’s 2019 Cities Index przed imigrantami, którzy zdecydowali się osiedlić w Chicago, otwierają się największe możliwości w porównaniu z jakimkolwiek innym miastem w kraju.

REKLAMA

Autorzy raportu przeanalizowali skuteczność polityki imigracyjnej władz miast z populacją co najmniej 200 tys., w tym przynajmniej 10 tys. mieszkańców urodzonych poza granicami tego kraju.

Jak oceniono Chicago jest liderem w polityce integracji imigrantów. Tuż za Wietrznym Miastem znalazło się kalifornijskie Chula Vista, Jersey City, San Francisco i Baltimore. Nasze miasto w tym samym badaniu zajmowało 8. miejsce w ub. roku.

W badaniu pod uwagę wzięto pięć kategorii: przywództwo, rozwój gospodarczy, integrację, wsparcie społeczne i prawne. Najwyższą ocenę Chicago otrzymało za zaangażowanie i wsparcie imigrantów przez władze miasta. Wskazano na dostęp do miejskich usług i informacji.

„Jesteśmy niezmiernie dumni z tego, że Chicago zostało nazwane najbardziej przyjaznym imigrantom i uchodźcom miastem w Ameryce ” – stwierdziła w oświadczeniu burmistrz Lori Lightfoot.

„Ten ranking odzwierciedla pasję i zaangażowanie niezliczonej liczby urzędników i członków lokalnej społeczności w całym naszym mieście, którzy stanęli w obronie praw imigrantów i uchodźców, bez względu na koszty” – podkreśliła burmistrz.

Lori Lightfoot od objęcia władzy w Chicago, które od lat zachowuje status miasta sanktuariów, podkreśla, że chicagowska policja i władze miejskie nie są od egzekwowana prawa imigracyjnego, bo to zadanie dla rządu federalnego. Burmistrz zapewnia, że w Chicago mile widziani są wszyscy imigranci, bez względu na ich status.

(tos)

fot.Ewa Malcher

2 KOMENTARZE

  1. “Chicago najbardziej przyjazne imigrantom”- to stwierdzenie nie jest niespodzianką. W antyamerykańskich miastach ( takich jak Chicago, Nowy York, Los Angeles, San Francisco) nielegalni imigrancij, (a w niektórych przypadkach nawet kryminaliści) mają większe przywileje niż obywatele amerykańscy).

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks