REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoChicago - miasto reklamami oblepione

Chicago – miasto reklamami oblepione

-

Na jednym z najpiękniejszych mostów w śródmieściu Chicago w poniedziałek pojawiły się pierwsze banery reklamowe. Pomysł, którego nie ważył się zrealizować poprzedni burmistrz, Richard M. Daley ochoczo wciela w życie jego następca. Ale Rahm Emanuel na tym nie zamierza poprzestać. Nowy włodarz reklamodawcom chce sprzedać wszystko: od oficjalnej strony miasta po kosze na śmieci. Pytanie tylko, czy miastu, które słynie z niepowtarzalnej architektury i malowniczego śródmieścia, oblepianie wszystkiego banerami i billboardami wyjdzie na dobre?

fot. Chicago River Museum/ Już niebawem takie widok będą należeć do rzadkości. Na perłach chicagowskiej architektury pojawią się reklamowe banery

REKLAMA

O tym, że w Wietrznym Mieście trwa gorączkowe poszukiwanie oszczędności i nowych źródeł dochodu nie trzeba chyba przekonywać, żadnego mieszkańca Chicago. Nic dziwnego. Deficyt budżetowy sięga 635 milionów dolarów. Pomysłów na jego zlikwidowanie – jak już wcześniej pisaliśmy – jest sporo.

Najnowszy z nich sięga korzeniami jeszcze do poprzedniej administracji, a jego realizację zobaczyć można w centrum Chicago już od poniedziałku. Na historycznym moście nad Chicago River, na Wabash Ave. pojawiły się banery reklamowe największego amerykańskiego banku (tudzież najbardziej chyba znienawidzonego ostatnio przez Amerykanów). Pomysł aby w centrum miasta “urozmaicić” banerami reklamowymi i w ten sposób podreperować stan miejskiej kasy pojawił się już półtora roku temu, kiedy u sterów stał jeszcze Richard m. Daley. Wtedy nie doszedł on do skutku.

Po 18 miesiącach Rahm Emanuel ogłosił z dumą, że jego administracji udało się pozyskać pierwszą korporację, która chętna jest zapłacić za powierzchnię reklamową w tak malowniczym miejscu. Ani burmistrz ani bank nie chcą ujawnić na ile opiewa 30-dniowy kontrakt.

Jedno jest pewne: mieszkańcom miasta się on nie podoba. Z sondażu przeprowadzonego przez dziennik Chicago Tribune na swoich stronach internetowych wynika, że 96 proc. biorących udział w ankiecie jest banerami na zabytkowym moście zniesmaczona ( w ankiecie udział wzięło ponad 1800 osób).

Ale to dopiero początek. Administracja Rahma Emanuela zapowiedziała, że ze sprzedaży powierzchni reklamowych chce uzyskać około 25 milionów dolarów. Kupić można wszystko: od powierzchni na miejskim ratuszu, poprzez banery na oficjalnej stronie miasta, na przydomowych koszach na śmieci skończywszy.

Chyba tylko z tym ostatnim nie sposób się zgodzić: kosze na śmieci są jak najbardziej odpowiednim miejscem na reklamy. Prędzej czy później i tak wszelkiego rodzaju oferty i ulotki i tak kończą w śmietniku.

Z niepokojem czekamy na kolejne pomysły nowej administracji…

Magdalena Pantelis

REKLAMA

2117989945 views

REKLAMA

2117990083 views

REKLAMA

REKLAMA

2119786444 views

REKLAMA

2117990171 views

REKLAMA

2117990244 views

REKLAMA

2117990311 views