REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoChicago miastem numer 1 już szósty rok z rzędu

Chicago miastem numer 1 już szósty rok z rzędu

-

Chicago po raz szósty z rzędu zostało wybrane najlepszym dużym miastem w Stanach Zjednoczonych przez czytelników magazynu „Conde Nast Traveler” – poinformowano we wtorek.

Żadne miasto w Stanach Zjednoczonych nie mogło dotąd poszczycić się tytułem najlepszego aż 6 razy z rzędu. Chicago wiedzie prym pod tym względem.

REKLAMA

Burmistrz Chicago Lori Lightfoot wyraziła radość z wyróżnienia, oznajmując, że Wietrzne Miasto jest światowej klasy atrakcją turystyczną, która ma do zaoferowania bardzo wiele. Wskazała na najlepsze na świecie restauracje, wysokiej klasy hotele, instytucje kulturalne oraz różnorodne miejsca zapewniające rozrywkę każdemu odwiedzającemu.

„Najważniejsze jednak jest to, że ludzie robią wszystko, co w ich mocy, aby Chicago było najbardziej przyjaznym i otwartym miastem” – czytamy w oświadczeniu Lightfoot.

„Czytelnicy ‘Conde Nast Traveler’ zauważyli to, o czym chicagowianie wiedzieli zawsze, a mianowicie, że nasze miasto jest najlepsze w kraju” – dodał w oświadczeniu gubernator Illinois, J.B. Pritzker. Zwrócił uwagę na piękną architekturę, światowej klasy muzea, atrakcyjne położenie nad jeziorem Michigan, życzliwych mieszkańców i najsmaczniejszą pizzę.

Lynn Osmond, szefowa Choose Chicago – miejskiej agencji promującej turystykę – powiedziała, że to wyróżnienie nie jest przypadkowe, gdyż zawdzięczamy je ciężko pracującym mieszkańcom, którzy za wszelką cenę starają się zachować najlepszy wizerunek miasta, dbając o to, by wszyscy odwiedzający zawsze byli mile przyjęci.

„To niesamowity honor zostać po raz kolejny najlepszym dużym miastem w Stanach Zjednoczonych” – dodała Osmond. Kontynuowała, iż tegoroczne lato było sukcesem pod względem odwiedzających je turystów, co dobrze rokuje na przyszłość.

Według magazynu, minionego lata hotele w Chicago wynajęły turystom ponad 3 miliony pokoi, zbliżając się do poziomu sprzed pandemii.

Wśród najlepszych dużych miast w Stanach Zjednoczonych, za Chicago, znalazły się kolejno: Honolulu, San Diego, Nashville, Nowy Jork, Boston, San Francisco, Nowy Orlean, stołeczny Waszyngton i Seattle.

(dg)

REKLAMA

2099805316 views

REKLAMA

REKLAMA

2099805549 views

REKLAMA

2101601941 views

REKLAMA

2099805692 views

REKLAMA

2099805793 views

REKLAMA

2099805903 views