REKLAMA

2132245354 views

REKLAMA

2132245352 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoChicago. Ksiądz Andrzej Wypych powołany na biskupa

Chicago. Ksiądz Andrzej Wypych powołany na biskupa

-

Ksiądz Andrzej Wypych, proboszcz parafii św. Franciszka Borgii w Chicago, został powołany przez papieża Benedykta XVI na nowego biskupa archidiecezji chicagowskiej. Ksiądz Wypych zastąpi biskupa Tomasza Paprockiego, który sprawuje obecnie posługę w Springfield.

fot. Komunikat Archidiecezji Chicago w sprawie powołania nowych biskupów

Ksiądz Andrzej Wypych jest jednym z dwóch nowopowołanych chicagowskich biskupów. Sakrę biskupią otrzymał także z rąk papieża Alberto Rojas z kościoła Dobrego Pasterza.

REKLAMA

Ksiądz Wypych w Chicago pracuje od 1983 roku. Święcenia kapłańskie przyjął w Polsce, w1979 roku z rąk ówczesnego kardynała Karola Wojtyły.

Nowopowołani biskupi zastąpią dwóch innych duchownych, którzy opuścili Wietrzne Miasto. Ksiądz Wypych jest następcą biskupa Tomasza Paprockiego, który został przeniesiony do Springfield.  Alberto Rojas zajmie miejsce zwolnione przez Gustavo Garcię – Sillera, który został arcybiskupem w San Antonio.

IN

Zobacz także:

Z Chicago odchodzi bp Paprocki – przedkardynalski awans?

1 KOMENTARZ

 1. Czcigodny Ksieze Biskupie Wypych,

  Jestem parafianka Kosciola Sw Turybiusz od 1981 roku. Nasze dzieci wszystkie Sacramenty otrzymaly w tym kosciele. Nasza parafia ma nowego proboszcza Ksiedza Ojca William Lego. Nasza polska msze swieta odprawia Ksiadz Slawomir Kurc, dojezdza do nas w kazda niedziele.
  Kiedy ksiadz Slawek przybyl do naszej parafi, nasze msze byly wzbogacone poprzez jego zapal sluzbie Bogu a takze naszej wspolnocie parafialnej. Ksiadz Slawek jest juz z nami o kolo 3 lat i wciagu tego czasu, potrafil namawiac nas do tego abysmy utrzymywali nasze tradycje i nie wstydzili sie pokazywac ze jestesmy wierzacymi chrzescijanami, po przez co wzmacnial nasza wiez z Bogiem. Jesli zabraknie Polskiego ksiedza w naszej parafi i bedzie on zastapiony ksiezmi ktozy beda zmieniani w kazda Niedziele, nasza Polska wspolnota parafialna rozpadnie sie gdzie ludzie rozbija sie do innych parafi, a z tym zanikna tradycje ktore byly i jest symbolem naszej wiary i Polskiej wspolnoty prowadzonej przez naszego obecnego pasterza ktorym jest ksiadz Slawomir Kurc. Potrzebujemy ksiedza ktory bedzie zadedykowany swojej pracy i posludze w naszym kosciele swietym. Ksiadz ten powinnien byc pastezem i wodzem naszego Polskiego ludu tak jak to obecnie jest prezentowane poprzez posluge pasterskom Ksiedza Slawka. Prowadzi nas on bowiem blizej do Bogiem, poprzez swietowanie kazdej niedzielnej mszy swietej z nami. Prosimy nie zostawiac nas na pastwe losu gdzie w kazda niedziele bedziemy widziec innego ksiedza ktory nie zna naszej Polskiej wspolnoty tak jak Ksiadz Slawek, ktory sluzy nam juz przez kilka lat. Ksiadz Slawek jest nie tylko naszym wodzem ale i tez przyjacielem kosciola Sw. Turybiusza i dlatego prosimy aby mogl on pozostac miedzy nami i sluzyc nam jak najdluzej. Wielki Bog zaplac.

  Bardzo prosimy Ksieze Biskupie, rozwiazcie sytulacije miedzy naszym Proboszczem Ksiadze Ojcem William Lego a Proboszcze Swietego Daniela, i zostawcie nam Ksiedza Slawomira Kurc.

  Serdeczny Bog Zaplac
  Maria Remiasz

REKLAMA

2129462312 views

REKLAMA

REKLAMA

2129462327 views

REKLAMA

REKLAMA

2131258647 views

REKLAMA

2129462337 views

REKLAMA

2129462340 views

REKLAMA

2129462344 views