REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Chicago. Kozy będą pasły się na O'Hare?

Chicago. Kozy będą pasły się na O’Hare?

-

Być może już niebawem na chicagowskim lotnisku O’Hare zobaczyć będzie można pasące się kozy. To nie żart, ale najnowszy pomysł na pozbycie się trawy i chwastów rosnących w trudno dostępnych dla obsługi częściach portu lotniczego.

fot. Thomas Debray/ Departament Lotnictwa chce wpiścić na lotnisko kozy

REKLAMA

Rzeczniczka miejskiego Departamentu Lotnictwa Amy Malick przyznała, że władze portu lotniczego rozważają wprowadzenie pilotażowego programu, w ramach którego stado 30 kóz wpuszczone zostałoby na teren lotniska, w miejscach w których korzenie trawy jest dla lotniskowej obsługi trudne. Kozy znalazłyby się w zagrodzonej części portu lotniczego, z której nie mogłyby przedostać się na pasy startowe.

Skąd taki pomysł? Kozy są zdecydowanie bardziej ekologicznym rozwiązaniem niż ciężki sprzed emitujący spaliny i hałas.

Chicago nie jest ze swym pomysłem oryginalne. Wykorzystanie kóz do „koszenia” trawy i chwastów rozważa lotnisko w Atlancie. Od lat zwierzęta pasą się już na terenie lotniska w San Francisco.

Nie wiadomo, czy oprócz kóz na lotnisku O’Hare zajęcie znajdzie także pasterz.

km

4 KOMENTARZE

    • Klim, ale zeby byc pasterzem to trza zagadke rozsuplac, czemu czlowiek potrafi boso chodzic po posadzce, by jej nie zabrudzic, a kiedy obuwiem innego czlowieka uderzy, ( czyli brudnego) to uwaza, ze tego czlowieka zabrudzil ?
      Kiedys chlostanie niewolnikow bylo rzecza codzienna, to czemu na terenach slowianskich w katolicyzmie wprowadzono palemki, czyli witki baziowe..
      Moze, nie wolno pottapiac, ale mozna butami dotykac…Tego kogo uderza to juz sie na tego nie gniewaja zlowrogo ?

  1. mozecie sie smiac..ale pewnie taki pastuch.(moze nawet paru)…beda miec odpowiednie pieniadze i swiadczenia..bo to fucha …miejska lub stanowa..a wiadomo..tacy zle nie maja..no koniecznie bedzie mial ;;ofis”..a tam telefon ..komputer moze z czasem..sekretarke..cholera wie..

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks