REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoChicago i zamrożenie rządu

Chicago i zamrożenie rządu

-

Demokraci w Kongresie nie przyznali pięciu miliardów dolarów na budowę muru na południowej granicy, w związku z czym prezydent Trump wprowadził tzw. partial federal shutdown, czyli częściowe zamrożenie działalności rządu. Zamrożenie rządu nie wpłynęło w okresie świątecznym na jakość życia mieszkańców Wietrznego Miasta.

Zamrożenie działalności rządu weszło w życie w sobotę, 22 grudnia po tym, jak demokraci w Kongresie nie zgodzili się na przyznanie pięciu miliardów dolarów na prezydencki projekt budowy muru na południowej granicy USA. Zgodnie z zapowiedziami, prezydent Donald Trump zdecydował o tzw. partial federal shutdown, czyli częściowym zamrożeniu pracy rządu, w tym pracy agencji federalnych.

REKLAMA

W rejonie Chicago zamrożenie pracy rządu oznacza niepewność dla 40 tys. pracowników 40 agencji federalnych. Co prawda większość agencji federalnych ma zatwierdzone budżety i może pracować bez zakłóceń, ale w dłuższej perspektywie zamrożenie może oznaczać pracę bez wynagrodzenia lub bezpłatne urlopy.

W okresie świątecznym zamrożenie pracy rządu nie miało wpływu na funkcjonowanie mieszkańców Chicago. Większość instytucji rządowych działała: otwarte były sądy, pracowała poczta, bez zakłóceń przebiegała kontrola pasażerów na chicagowskich lotniskach. Otwarte były parki stanowe i muzea, a także instytucje naukowo-badawcze np. zatrudniające około pięć tysięcy federalnych pracowników Fermi National Accelerator Laboratory i Argonne National Laboratory.

Nie wiadomo, jak długo potrwa zamrożenie i impas na linii prezydent-Kongres. W piątek, przed ogłoszeniem zamrożenia pracy rządu Donal Trump ogłosił na Twitterze, że potrwa ono „bardzo długo”.
(gd)

fot.Pixabay.com

REKLAMA

2109274883 views

REKLAMA

2109275115 views

REKLAMA

REKLAMA

2111071506 views

REKLAMA

2109275256 views

REKLAMA

2109275355 views

REKLAMA

2109275463 views