REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Chicago i Illinois zbliżają się do szczytu zachorowań

Chicago i Illinois zbliżają się do szczytu zachorowań

-

Już ponad trzy tysiące pacjentów zmarło w Illinois od początku pandemii do czwartku 7 maja. Tego dnia władze Chicago ogłosiły również, że w najbliższych dniach spodziewają się osiągnięcia szczytu zachorowań.

Do czwartku liczba zdiagnozowanych przypadków zachorowań na COVID-19 w naszym stanie osiągnęła 70 873, w tym 3111 ofiar śmiertelnych choroby. W ciągu doby ze środy na czwartek przybyło 2641 nowych zachorowań i 138 ofiar śmiertelnych.

REKLAMA

Do czwartku w Illinois przeprowadzono blisko 400 tys. testów, w tym ponad 17 tys. w ciągu ostatniej doby. Wskaźnik pozytywnych wyników testów na koronawirusa w czwartek wynosił około 15 procent.

Chicagowskie służby zdrowia ogłosiły, że w najbliższych dniach spodziewają się osiągnięcia szczytu zachorowań. W czwartek krzywa zachorowań jeszcze nie spadała, lecz coraz bardziej się spłaszczała. Dyrektor miejskiego departamentu zdrowia publicznego, dr Allison Arwady oceniła, że choć Chicago robi postępy, daleko nam jeszcze do wyjścia na prostą.

Do 30 maja w Illinois obowiązuje nakaz pozostania w domach w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. Wychodzić można tylko pod jasno określonymi warunkami, w tym po żywność, leki lub po uzyskanie opieki medycznej albo na krótki spacer. Pracować poza domem mogą tylko osoby, których zajęcia znajdują się na liście usług niezbędnych dla dobra społeczeństwa. Mieszkańcy powyżej 2 lat mają obowiązek osłaniania nosa i ust w miejscach publicznych, gdzie niemożliwe jest zachowanie sześciostopowego (dwumetrowego) dystansu od innych ludzi.

(jm)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks