REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoChicago i Illinois od piątku w pełni otwarte (WIDEO)

Chicago i Illinois od piątku w pełni otwarte (WIDEO)

-

Chicago i reszta Illinois w piątek 11 czerwca oficjalnie wkroczyły w piątą fazę reaktywacji gospodarki, co w praktyce oznacza zniesienie prawie wszystkich limitów związanych z pandemią COVID-19.

Gubernator Illinois JB Pritzker w czwartkowym oświadczeniu zaprosił wszystkich mieszkańców Illinois, aby „poczuli nadzieję i radość tego momentu”, lecz jednocześnie nie zapominali, że „pandemia jest w dalszym ciągu obecna w świecie”. „Podczas gdy robimy krok do przodu, odnówmy nasze zaangażowanie na rzecz empatii, naszych społeczności i doceniania każdego dnia. Udało się, Illinois!”

REKLAMA

Burmistrz Chicago Lori Lightfoot podczas konferencji prasowej zorganizowanej w piątek rano przed restauracją przy ścieżce spacerowej Riverwalk powiedziała, że Chicago jest pierwszym głównym amerykańskim miastem, które w pełni się otwiera. Pochwaliła chicagowian za 15 miesięcy cierpliwości, współpracy i wyrzeczeń.

Na otwarcie Chicago, po ponad 400 dniach ograniczeń, władze miejskie przygotowały szereg atrakcji. Zapowiedziano rozdanie tysiąca jednodniowych wejściówek na lipcowy festiwal muzyczny Lollapalooza. Setki kart podarunkowych o wartości 250 dol. będzie można odebrać w ponad 4 tys. chicagowskich restauracji i sklepów. Dla zaszczepionych chicagowian przewidziano serię koncertów hip-hopowych.

Dyrektor miejskiego departamentu zdrowia publicznego dr Alison Arwady oznajmiła, że Chicago ma najmniej przypadków zachorowań na COVID-19 od początku pandemii, a także najniższy wskaźnik hospitalizacji.

Władze w dalszym ciągu zachęcają do podejmowania środków ostrożności. Przypomniały, że maski nadal są wymagane w środkach transportu – autobusach, pociągach i na lotniskach. Sukces w zwycięstwie nad koronawirusem władze przypisały przestrzeganiu zaleceń sanitarno-epidemicznych oraz szeroko zakrojonej akcji szczepień. Władze zachęcają niezdecydowanych do zaszczepienia się przeciw COVID-19

REKLAMA

2122712733 views

REKLAMA

REKLAMA

2122712750 views

REKLAMA

REKLAMA

2124509070 views

REKLAMA

2122712760 views

REKLAMA

2122712766 views

REKLAMA

2122712770 views