REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Chicago: Były gubernator zostanie za kratkami

Chicago: Były gubernator zostanie za kratkami

-

fot. George Ryan chce wyjść na wolność aby byc przy ciężko chorej żonie

Były gubernator stanu Illinois George’a Ryan musi pozostać w więzieniu, pomimo śmiertelnej choroby jego żony – taką decyzję podjęła we wtorek sędzia Rebecca Pallmeyer. Sędzia przyznała, że oddalenie wniosku obrońców Ryana nie przychodzi jej łatwo, jednak to jedyna słuszna decyzja w jej przekonaniu. Prawnicy gubernatora przekonywali, że powinien on wyjść na wolność aby być przy swojej małżonce, której lekarze dają od 3 do 6 miesięcy życia. Ryan od 2007 roku odsiaduje 6,5 roczny wyrok za korupcję.

Federalna sędzia Rebecca Pallmeyer przyznała, że w sytuacja w jakiej znalazł się Ryan i jego rodzina nie jest wyjątkowa. Rodziny wielu skazanych przeżywają ten sam dramat rozłąki. „Każdy sędzia zdaje sobie sprawę, że wieloletni wyrok więzienia pozbawia skazanego, tego co wszyscy cenimy sobie najbardziej: czasu spędzonego z rodziną i bliskimi. Niektórych z nich już nie będzie wśród żywych, kiedy skazani wyjadą na wolność” –napisała sędzia w liczącym 58-stron orzeczeniu. Mimo ciężkiej choroby jego żony, sędzia uznała, że Ryan powinien zostać za kratkami i dobywać nadal karę więzienia, ze wszystkimi jej konsekwencjami.

REKLAMA

George Ryan był gubernatorem Illiois w latach 1999-2003. W 2006 roku został skazany na 6,5 roku więzienia w związku z zarzutami korupcyjnymi. 76-letni polityk od listopada 2007 roku przebywa w zakładzie karnym w Indianie. Jego żona, Lura Lynn cierpi na złośliwy nowotwór płuc i najprawdopodobniej nie doczeka do zwolnienia jej męża z więzienia w 2013 roku.

MNP (CBN)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Trudny wizjoner

Na śmierć i życie

Wykradziony mózg Einsteina

Zbrodnie Candymana

REKLAMA