REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Chicago: Były gubernator odwiedził umierającą żonę

Chicago: Były gubernator odwiedził umierającą żonę

-

Były gubernator Illinois odwiedził w środę wieczorem w szpitalu swoją umierającą żonę – poinformowała w piątek stanowa prokuratura. George Ryan uzyskał zgodę na opuszczenie swojej celi na dwie godziny w dniu, kiedy jego prawnicy złożyli wniosek o tymczasowe wypuszczenie go na wolność za kaucją. Żona byłego gubernatora, który odbywa karę więzienia za korupcję, we wtorek trafiła do szpitala w krytycznym stanie. Lura Lynn Ryan cierpi na złośliwy nowotwór płuc.

fot.AP/ Lekarzy dają żonie byłego gubernatora kilka tygodni życia

O tym, że Ryan spędził w środę przy łóżku żony dwie godziny poinformowali prokuratorzy we wniosku wnoszącym o odrzucenie prośby o zwolnienie za kaucją. Prokuratura pisze, że choć nie ulega wątpoliwości że pani Ryan jest śmiertelnie chora, to okoliczności te nie są w przypadku byłego gubernatora “nadzywczajne” i nie kwalifikuja go do zwolnienia za kaucją. Prokuratorzy piszą, że w podobnej sytuacji jest wielu innych więźniów, którym nie pozwala się na opuszczenie zakładu karnego z powodu ciężkiej choroby lub śmierci członków rodziny. Dodają, że Ryan nie powinien być zwolniony za kaucją gdyż zobaczył swą żonę w środę wieczorem.

REKLAMA

Służba więzienna potwierdziała, że George Ryan uzyskał w środę zgodę na dwugodzinne opuszczenie swojej celi. Pod eskortą, około 19.30 w Ryan pojechał do szpitala, gdzie przy łóżku swojej umierającej żony spędził około dwóch godzin.

O możliwość spotkania z żoną, której lekarze dają kilka tygodni życia, prawnicy byłego gubernatora już wielokrotnie prosili sąd. Do tej pory ich wnioski były odrzucane. Ostatni raz w połowie grudnia.

George i Lura Lynn Ryan są małżeństwem od 55 lat. George Ryan był gubernatorem Illiois w latach 1999-2003. W 2006 roku został skazany na 6,5 roku więzienia w związku z zarzutami korupcyjnymi. 76-letni polityk od listopada 2007 roku przebywa w zakładzie karnym w Indianie. Jego żona, Lura Lynn cierpi na złośliwy nowotwór płuc i najprawdopodobniej nie doczeka do zwolnienia jej męża z więzienia w 2013 roku.

MNP (AP, CBN)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA