REKLAMA

2133006653 views

REKLAMA

2133006652 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoChicago będzie mieć szybki i bezpłatny internet

Chicago będzie mieć szybki i bezpłatny internet

-

Od poniedziałku w chicagowskim Millenium Park można za darmo korzystać z bezpłatnego bezprzewodowego internetu. A to dopiero początek. Burmistrz Rahm Emanuel przedstawił ambitny plan objęcia siecią Wi-Fi wszystkich parków i należących do miasta obiektów.

„Chicago będzie w światowej czołówce jeżeli chodzi o dostęp do Internetu” – zapowiedział w poniedziałek burmistrz Wietrznego Miasta. „Dzięki internetowej sieci powstaną nowe miejsca pracy, zwiększą się szanse edukacyjne, rozwój ekonomiczny, dostęp do służby zdrowia i jakość życia w naszym mieście” – przekonywał Rahm Emanuel.

REKLAMA

Nowa, ambitna inicjatywa objęcia chicagowskich parków i należących do miasta obiektów siecią bezprzewodowego Internetu została zainaugurowana w Millenium Park w śródmieściu Chicago. To właśnie tam Rahm Emanuel uruchomił w poniedziałek rano bezpłatną sieć Wi-Fi, z której korzystać mogą mieszkańcy i turyści odwiedzający miasto. Celem władz miasta jest zapewnienie dostępu do super szybkiej  – o prędkości 1 gigabita – internetowej sieci każdemu mieszkańcowi miasta. Podobny projekt właśnie wprowadził w życie w Kansas City w Missouri koncern Google, uruchamiając super szybki Internet niezależnie od sieci kablowych i telefonicznych, w których średnia przepustowość internetowego łącza to 10 megabitów na sekundę.

Plan przeobrażenia Chicago w internetową potęgę wciąż ma wiele znaków zapytania, a burmistrz nie ukrywa, że liczy na pomysły mieszkańców oraz działających w mieście firm z branży IT, które pozwolą en ambitny plan udoskonalić. Na stronie Chicago Broadband Challenge przedstawiać można  sugestie dotyczące tego gdzie powinna działać sieć Wi-Fi oraz czemu miałaby ona służyć. Na razie nie wiadomo ile kosztować będzie miasto uruchomienie usługi ani kiedy obejmie ona należące do miasta obiekty.

mp

 

10 KOMENTARZE

  1. Szanowny Panie Burmistrzu w pewnej idei dostęp za darmo do Internetu mogą mieć wszyscy w Chicago [mieszkańcym, instytucje, firmy]. Robi się to tak: Pan z budżetu miasta płaci za dostęp do Internetu ze wszystkich puntów [węzłów] w mieście bezpośrednio łączących z Internetem [musi być parę dla zabezpieczenia ciągłości ruchu, w przypadku awarii jednego połączenia], a użytkownicy płacą za dostęp do sieci, w której jest dostęp do internetu za darmo z tych wspomianych punktów połączenia z Internetem. I w tych punktach styku Internetu i sieci miasta daje pan możliwość firmom wprowadzania reklam do sieci miasta, za które pobiera pan od nich opłaty, na internet za darmo. Ideogram:

    sieci lokalne <-> sieć miejska <-> węzły dostępu do internetu <- centra dystrybucji cyfrowej reklamy

    opłata za dostęp do sieci miasta -> <- reklamy <- internet za darmo

    Ułomność tej idei może poprawią panu miejscy informatycy. Ale musi pan uważać, bo gdy jedna osoba tak chciałem zrobić w swoim mieście, to było poparcie, a tuż przed finałem przejścia z idei do działania, powiedziano jej, że dla niej już w tej idei nie ma miejsca, bo chętnych do sukceu jest bardzo wielu. Jak się panu powiedzie to pan ogłosi w USAmeryce, że w Chicago jest dostęp do internetu za darmo. To trochę jak z wodą, woda jest za darmo, a płaci się za dostęp do sieci wodociągowej i uzdatnianie wody do użytku takiego jak do picia i umycia się, czyli dostarczenie jej za pomocą odpowiednich srodków, metod i infrastruktury. Darmowa z natury woda niesie koszty odpowiedniego dostowania jej do jednoczesnego użytku dla wielu.

REKLAMA

2129732348 views

REKLAMA

REKLAMA

2129732363 views

REKLAMA

REKLAMA

2131528683 views

REKLAMA

2129732373 views

REKLAMA

2129732376 views

REKLAMA

2129732380 views