REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Cheri Bustos – wschodząca gwiazda demokratów w Kongresie

Cheri Bustos – wschodząca gwiazda demokratów w Kongresie

-

Demokratyczna kongresmenka z Illinois, Cheri Bustos, szybko awansująca w hierarchii partyjnej, wygrała wyścig o ważne stanowisko w Kongresie, o które ubiegało się dwoje prominentnych polityków.

Kongresmenka Cheri Bustos jest nową przewodniczącą Komitetu Kampanijnego Demokratów w Kongresie (Democratic Congressional Campaign Committee). Na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za utrzymanie przez demokratów większości miejsc w Izbie Reprezentantów Stanów Zjednoczonych, również podczas wyborów prezydenckich w 2020 roku. W zmaganiach o prestiżowe stanowisko pokonała federalnych posłów z Waszyngtonu – Suzan DelBene i Denny’ego Heck’a. Bustos zdobyła 117 z 232 oddanych głosów. Poprzednim przewodniczącym był kongresman z Nowego Meksyku, Ben Ray Lujan.

REKLAMA

Cheri Bustos jest kongresmenką od 2013 r. Zanim została politykiem pracowała jako dziennikarka, a następnie jako menedżer w dużej firmie medycznej.

Bustos reprezentuje 17. okręg, który obejmuje aglomeracje Rockford, Davenport i Peorię w centralnym Illinois. Choć w 2016 r. w 17. okręgu wygrał republikański prezydent Donald Trump, demokratka Bustos utrzymała się na stanowisku pokonując republikańskiego rywala przewagą 53 tys. głosów. Zwycięstwo zostało zauważone przez przywództwo Partii Demokratycznej, które doceniło osiągnięcie Bustos w rolniczym okręgu zdominowanym przez republikańskich wyborców.

(ao)

Na zdjęciu: Cheri Bustos

fot.MICHAEL REYNOLDS/EPA-EFE/REX/Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks