REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Chcesz spotkania z wyborcami, daj ogłoszenie w gazecie

Chcesz spotkania z wyborcami, daj ogłoszenie w gazecie

-

Pastor kościoła św. Sabiny w dzielnicy Auburn Gresham Michael Pfleger ostrzegł parafian, by nie wierzyli w dobre intencje polityków przemawiających w jego kościele, jeśli  nie ogłaszają się w afroamerykańskich i latynoskich mediach. Ksiądz zwrócił się również do czarnoskórych pastorów, by żądali od kandydatów na wybieralne stanowiska umieszczania reklam w mediach dla mniejszości etnicznych. Z rady ks. Pflegera powinny skorzystać również organizacje polonijne, noszące się z zamiarem urządzenia przedwyborczych spotkań z kandydatami.

Pastor Michael Pfleger fot.saintsabina.org
Pastor Michael Pfleger fot.saintsabina.org

REKLAMA

Pfleger uważa, że jeśli kandydat przychodzi do kościoła w czarnej dzielnicy, prosi o bezpłatny dostęp do ambony i zwraca się do wiernych o oddanie na niego głosu, lecz nie ogłasza się w “czarnych ani brązowych mediach”, to świadczy to o braku szacunku dla tych, do których przemawiał. By uniemożliwić kadydatom udawanie, że nie wiedzą, gdzie się zwrócić, ksiądz wymienił kilka nazw gazet i stacji radiowych.

Razem z ks. Pflegerem wystąpił Roderick Hawkins, wiceprezes Chicago Urban League, który  wyraził uznanie dla afroamerykańskich mediów za przedstawianie problemów w sposób najbliższy rzeczywistości. Hawkins podkreślił, że kandydaci powinni reklamować się w mediach, które służą Afroamerykanom od ponad stu lat.

Uwagi Pflegera dotyczące braku zainteresowania czarną społecznością lub przekonaniem kandydatów, że ich głos faktycznie nie liczy się, można też odnieść do społeczności polonijnej.  Przy okazji warto się zastanowić nad postawą polityków, która może wynikać z niewielkiego udziału przedstawicieli Polonii w tutejszych wyborach.

(eg)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks